Ziemi grozi zagłada ze strony UFO? Ten naukowiec jest o tym przekonany

Czy patrząc kiedykolwiek w nocne, bezchmurne niebo nie przyszło Ci do głowy, że nie jesteśmy sami, że może ktoś nas obserwuję, wysyła do nas sygnały, a może już leci w naszym kierunku? A może widziałeś zagadkowe światła na niebie?

Obserwacje UFO

O pierwszych współczesnych obserwacjach donosi gazeta Denison Daily News z roku 1878. Miejscowy rolnik miał zobaczyć obiekt podobny do balonu lecący z „cudowną prędkością” . Cztery lata później naukowiec z obserwatorium w Greenwich poinformował o „dziwnym przybyszu w kształcie dysku” . W czasie II wojny światowej alianccy piloci obserwowali kule i światła o innych kształtach podążające z samolotem. Tuż po wojnie w krajach skandynawskich odnotowano ponad 2000 raportów dotyczących pojawienia się UFO. Najliczniejsze obserwacje UFO w Polsce miały miejsce w 1978 roku, nad obszarem zachodniej Polski.

 

Sygnał WAW

Jest to silny sygnał radiowy odebrany 15 sierpnia 1977 roku przez radioteleskop Uniwersytetu Stanu Ohio, o nazwie Big Ear (ang. Wielkie Ucho). Sygnał trwał przez 72 sekundy i pochodził spoza Układu Słonecznego. Został uznany za potencjalnie wytworzony sztucznie. Radioteleskop odbierający sygnał wyposażony był w dwie anteny odbiorcze, co pozwalało ustalić miejsce z którego pochodzi. Niestety, w przypadku WOW sygnał został odebrany tylko przez jedną antenę. Nie dało się jednoznacznie ustalić położenia jego źródła. Przyjęto, że pochodził z konstelacji Strzelca. Nigdy później podobnego sygnału nie odebrano.

Alberto Caballero

Po wskazaniu miejsca, z którego odebrano sygnał WOW, sprawą zajął się Alberto Caballero z uniwersytetu w hiszpańskim Vigo. Pod uwagę wziął bazę danych obejmującą ponad 1 miliard gwiazd. Doszedł do wniosku, że naszą Galaktykę mogą zamieszkiwać co najmniej 4 cywilizacje, które są do nas wrogo nastawione. Badanie zakłada jednak, że kosmici będą zachowywać się jak ludzie. Zliczył wszystkie kraje, które zaatakowały inne państwa w latach 1915-2022. Następnie obliczył prawdopodobieństwo agresji w oparciu o wydatki wojskowe. Zgodnie z tą tezą, przy założeniu, że inna cywilizacja jest na podobnym etapie rozwoju co my, prawdopodobieństwo inwazji wynosi 0,028%.

 

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię