10 najbardziej przerażających atrakcji turystycznych na świecie

Isla de las Muñecas

Jeśli jesteś zainteresowany miejscami, które stały się sławne ze względu na swoją upiorną reputację, atrakcje turystyczne z tej listy z pewnością przyprawią Cię o dreszcze i zapewnią zastrzyk adrenaliny.

Oto 10 najbardziej przerażających atrakcji turystycznych na świecie.

1. Wyspa Lalek (Isla de las Muñecas), Meksyk

Wyspa Lalek nie jest miejscem dla osób o słabym sercu. Według legend, w jednym z kanałów na wyspie, zmarła kiedyś miejscowa dziewczyna. Nawiedzała ona Juliana Barrerrę, mężczyznę, który zamieszkał na wyspie. Aby uspokoić ducha dziewczynki, mężczyzna kupił kilka lalek i powiesił je na całej wyspie. W 2001 roku jego ciało zostało znalezione w miejscu, gdzie wcześniej utonęła dziewczynka. Odwiedzający Wyspę Lalek często opowiadają, że słyszeli chichoty i szepty oraz mieli wrażenie, że są śledzeni przez oczy wszechobecnych lalek.

2. Katakumby w Paryżu

Katakumby w Paryżu to podziemne ossuarium, w którym znajdują się szczątki ponad 6 milionów ludzi. Ossuarium rozciąga się w niezliczonych tunelach i jaskiniach, obejmując obszar ponad 280 km. Obecnie jest odwiedzane głównie przez turystów poszukujących makabry. Pomyśl o katakumbach jako o mieście umarłych, które tylko czeka na odkrycie.

Katakumby w Paryżu

3. Las Hoia Baciu, Rumunia

Las Hoia Baciu jest jednym z miejsc, od których zazwyczaj chciałbyś trzymać się z daleka. Las zajmuje powierzchnię 250 hektarów i zalicza się do najbardziej nawiedzonych miejsc na naszej planecie. Znany jest z licznych doniesień o zjawiskach paranormalnych. Większość odwiedzających zgłasza uczucie ciągłej obserwacji i niepokoju, a dziwnie ukształtowane drzewa i niewyjaśnione zwęglenia na ich pniach i gałęziach tylko pogarszają atmosferę.

4. Aokigahara, Japonia

Aokigahara ma długi związek z demonami i złymi duchami. Położone u podnóża góry Fuji, to dziwne miejsce jest drugim co do popularności miejscem samobójstw. Okoliczny las jest niesamowicie cichy z powodu gęstości drzew blokujących wiatr. Ze względu na mroczną reputację tego miejsca, wędrowcy powinni oznaczyć szlak, aby się nie zgubić.

Aokigahara, Japonia

5. Prypeć, Ukraina

Około 50.000 ludzi zostało ewakuowanych z Prypeci po katastrofie nuklearnej w Czarnobylu w 1986 roku. Miasto-widmo prawdopodobnie już nigdy nie będzie bezpieczne do zamieszkania ze względu na poziom promieniowania. Wszystko, od starych lalek po karuzele w parku rozrywki, pozostawione w dniu ewakuacji, dzisiaj niszczeje i przyprawia o ciarki na plecach.

Prypeć, Ukraina

6. Fort Bhangarh, Indie

Fort Bhangarh jest znany jako jedno z najbardziej przeklętych miejsc w Indiach. Według legend, zły czarnoksiężnik przeklął mieszkańców pałacu, aby umierali nienaturalną śmiercią, a ich duchy nawiedzały fort na zawsze. Ludzie radzą również, aby nie iść do fortu po zmierzchu, ponieważ każdy, kto odwiedził Fort Bhangarh nocą, nigdy nie wrócił.

7. Wrota Piekieł, Turkmenistan

W 1971 roku podczas prac wiertniczych robotnicy natrafili na potężną kawernę wypełnioną gazem ziemnym. Trujący gaz uniósł się w górę, a urzędnicy, chcący pozbyć się problemu, podpalili go. Tak narodził się krater gazowy Darvaza. Od tego czasu miejscowi organizują wycieczki, a mieszkańcy znani są z tego, że przywiązują bardzo długie kije do patelni, na których gotują jajka i inne rzeczy.

8. Hotel Banff Springs, Alberta, Kanada

Wybudowany 125 lat temu, Hotel Banff Springs był i jest luksusowym przystankiem dla podróżujących kanadyjskimi pociągami. Goście donoszą o licznych duchach nawiedzających hotel, m.in. panny młodej, która skręciła sobie kark oraz dzwonnika Sama Macauleya, którego widziano, jak pomagał ludziom w dotarciu do pokoju, a następnie znikał, gdy goście dawali mu napiwek.

Hotel Banff Springs

9. Wiszące trumny, Sagada, Filipiny

Tradycją pochówku, która ma przybliżyć zmarłego do nieba, są trumny przybijane lub przywiązywane do ścian klifów. Przed laty przedstawiciele różnych lokalnych plemion wykradały głowy w wiszących trumien i zabierały je do domu jako trofeum. Dlatego zmarli chowani są jak najwyżej, aby nikt nie mógł ich dosięgnąć.

10. Zamek Bran, Transylwania, Rumunia

Zamek Bran jest jedynym zamkiem w Transylwanii, który pasuje do opisu z gotyckiej powieści grozy „Drakula”. Historia opowiada o wampirze wysysającym krew, hrabim Drakuli z Transylwanii. Legenda głosi, że w pobliskich wioskach, złe duchy zwane „steregoi” zachowują się jak normalni ludzie w ciągu dnia, ale w nocy ich dusze opuszczają ciała i dręczą mieszkańców we śnie.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię