Burlington w stanie Vermont


Choć Burlington jest największym miastem stanu, to jednak zachowało atmosferę niewielkiego miasteczka. Wszystko dzięki niewielkiej gęstości zaludnienia.

Atmosfera wysokiej eko-świadomości z młodzieńczym porywem,a do tego malownicze położenie między jeziorem, a górami pełnymi atrakcyjnych tras narciarskich, przyciągają wielbicieli zarówno sportów wodnych, jak i zimowych. Nie tylko oni, jednak, znajdą w Burlington coś dla siebie.

Jezioro Champlain. Słynie nie tylko z wielkości,a le i legendy o zamieszkującym jego wody, kuzynie popularnej, szkockiej Nessie. Po tafli jeziora kursują statki pasażerskie, z których pokładu można bezpiecznie podziwiać niezapomniane widoki. Kto wie, może przy odrobinie szczęście uda się ujrzeć, a może i sfotografować tajemniczego mieszkańca głębin?

Church Street Marketplace. Wieczny bazar, pełen sklepików z różnościami i lokalnymi przysmakami i pamiątkami. Miejsce., w którym można kupić pamiątki, a także słynne ręcznie wykonywane szkło i farmerskie koszule z kraciastej flaneli. Wszystko okraszone najlepszymi lodami w okolicach i muzyką na żywo. Burlington pełne jest ulicznych grajków.

Rowerzyści. Burlington to prawdziwy raj dla miłośników dwóch kółek. Malownicze trasy wiodące przez parki, wzdłuż brzegu jeziora, stanowią niezapomnianą trakcję. Można przywieźć swój własny rower, lub wypożyczyć na miejscu, za niewielką opłatą.

Raj dla piwoszy. Burlington w stanie Vermont to miasto z największą liczbą browarów przypadających ma mieszkańca, w całym USA. W mieście organizowane są specjalne wycieczki dla amatorów złotego trunku, połączone, oczywiście z degustacją.

 

Huta szkła. Tu można podziwiać na żywo produkcję wyrobów z dmuchanego szkła. Huta, jakby żywcem przeniesiona z początków istnienia takich przybytków, przenosi w inną epokę. Na miejscu można, oczywiście tez zakupić upatrzone wyroby.

Burlington to także miasto festiwali, herbaciarni i wielu innych atrakcji, gdzie przyjemnie spędzą czas zarówno wielbiciele aktywnego wypoczynku, jak zwiedzania, a także ci, którzy najlepiej odpoczywają wśród przyrody.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię