Flash Player odchodzi na zasłużoną emeryturę

Adobe zakończył wsparcie techniczne dla Flash Player. Flash praktycznie od początku Internetu miał duży wpływ na kształtowanie stron pojawiających się w necie.

Ta  multimedialna wtyczka do przeglądarek internetowych i jednocześnie odtwarzacz animacji rozwijany, usprawniany i dystrybuowany przez firmę Adobe Inc.

Flash Player był wirtualną maszyną uruchamiającą graficzne i multimedialne elementy stron tworzonych za pomocą narzędzi projektowych Adobe oraz innych firm. Zmiany wprowadzone przez Adobe polegają na tym, że opcja uruchomienia zawartości Flash całkowicie znika. Oznacza to, że treści stworzone w tej technologii nie będzie można uruchomić.

 

Miejsce Flash zajmie HTML5, język wykorzystywany do tworzenia i prezentowania stron internetowych. Oferuje on wszystko co oferował do tej pory Flash i więcej. Jest bardziej bezpieczny i w pełni obsługiwany przez wszystkie popularne przeglądarki.

Już w 2017 roku Adobe oznajmiło, że koniec wsparcia dla Flash Playera nastąpi w 2020 roku. I tak się rzeczywiście stało 31 grudnia 2020 roku kiedy to Adobe zaprzestał obsługi Flash Playera. Niedawno, aby pomóc zabezpieczyć systemy użytkowników, firma Adobe wprowadziła blokady uruchamiania treści Flash w programie Flash Player.

Adobe również zaleca wszystkim użytkownikom natychmiastowe odinstalowanie Flash Playera w celu ochrony ich systemów.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię