Gackle w stanie Dakota Północna

Gackle w innych stanach zapewne określony byłoby mianem dużej wioski, jednak z w Północnej Dakocie każda osada jest miastem. Nie inaczej i w przypadku tej miejscowości, liczącej około 300 stałych mieszkańców.

Nazwa Gackle został nadana osadzie na cześć George’a Gackle’a – farmera, który w sercu obecnego miasta postanoił się osiedlić i mimowolnie założył miasto. Rzecz działa się na początku XX wieku, zatem stosunkowo niedawno

 

Piękna, rozległa preria na południu stanu jest miejscem pełnym rozległych widoków, otwartej przestrzeni i nieskażonego nieba. Otwarte tereny sprzyjają myśliwym, zatem Gackle jest znany przez niektórych jako Stolica Polowań na Kaczki.
Mieszkańcy lubią dzielić się historią swojego miasta i stanu ze zwiedzającymi, przyjmując ich gościnnie i przyjaźnie.

 

Zajeżdżając do Gackle warto odwiedzić jedno z wielu jezior w okolicy. Czystymi wodami i spokojem kuszą i zapraszają, między innymi : Hehn-Schaffer, Arnies i Marvin Miller korzystaj z pływania łódką i łowienia ryb, gdy odpoczywasz w tym pięknym mieście. Można się w nich kąpać, łowić ryby lub pływać łódką.
W ostatnich latach stan przeżywa prawdziwy renesans. Rozkwita dzięki boomowi naftowemu. Warto wybrać się na wycieczkę w miejsca omijane przez większość turystów – tylko tam można poczuć prawdziwego ducha miejsca.

MT

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię