Najlepsze parki stanowe w Michigan na wyjazd z dziećmi

Stanowe parki w Michigan oferują gigantyczne zjeżdżalnie, brodziki, centra przyrodnicze, plaże przyjazne dzieciom, a nawet wodospad, w którym dziecko może pływać. A wszystko po to, aby dzieci mogły miło i przyjemnie spędzić dzień na świeżym powietrzu.

Oto najbardziej przyjazne dzieciom parki w Michigan według Departament Zasobów Naturalnych tego stanu:

1. Warren Dunes State Park

Ten prawie 2000-hektarowy, całoroczny park na południe od St. Joseph ma trzy mile piaszczystego wybrzeża na fantastyczny dzień na plaży oraz wydmy. Wśród wydm parku znajdują się Mt. Fuller, Pikes Peak i Mt. Edwards, a najważniejszą z nich jest Tower Hill – najwyższy punkt w parku. Wydma ta wznosi się na 240 stóp (73 metry) nad jeziorem Michigan, na którą dzieci mogą się wspiąć, aby podziwiać niesamowity widok na okolicę. Dla rodzin, które kochają piesze wędrówki, park oferuje sześć mil innych szlaków wartych wędrówki.

2. Bay City State Park

Bay City State Park to park stanowy o powierzchni 2 389 akrów położony na brzegu zatoki Saginaw w pobliżu Bay City. W parku znajduje się Tobico Marsh, jedno z największych zachowanych słodkowodnych, przybrzeżnych terenów podmokłych Wielkich Jezior. Ponad tysiąc stóp piaszczystej plaży i ponad 2000 akrów podmokłych lasów i łąk, mokradeł ożypałki i dębowych łąk sawannowych sprawiają, że jest to idealne miejsce dla ptaków wędrownych.
Oprócz plaży w parku znajduje się park rozrywki Spray by the Bay i Play by the Bay Playscape. W parku znajduje się również Centrum Turystyczne Zatoki Saginaw, które oferuje programy dla młodzieży i interaktywne eksponaty dla wszystkich grup wiekowych do nauki o Tobico Marsh.

3. North Higgins Lake State Park

Jeśli ty i twoje pociechy uwielbiają spędzać dzień na plaży, ale niekoniecznie z dużymi tłumami, wybierz się do tego całorocznego park w pobliżu Grayling. Park stanowy zajmuje 449 akrów na północnym brzegu jeziora Higgins oferując ponad 8 mil szlaków wędrownych, miejsce na wodowanie łodzi, miejsce na piknik i dwa kempingi.

4. Ocqueoc Falls Bicentennial Pathway

Ocqueoc Falls Bicentennial Pathway znajduje się w powiacie Presque Isle przy wodospadach Ocqueoc. Jest to największy wodospad na Dolnym Półwyspie Michigan i jedyny ogólnodostępny wodospad w Stanach Zjednoczonych. Ocquoec zapewnia około sześciu mil szlaków pieszych i rowerowych. A po odbytej wędrówce pieszej można popływać w wodospadzie. W tym miejscu można zobaczyć, gdzie rzeka Ocqueoc przecięła kanał przez wapienne podłoże skalne, które leży u podstaw całego regionu. W okresie tarła można zobaczyć, jak łososie przepływają podziemnymi kanałami. Tuż nad wodospadami są pozostałości starego młyna.

5. Leelanau State Park

Park stanowy Leelanau to publiczny obszar rekreacyjny o powierzchni 1500 akrów na półwyspie Leelanau. Park zajmuje górny obszar półwyspu i jest siedzibą Muzeum Latarni Morskiej Grand Traverse. Oprócz muzeum latarni park oferuje przeszło 8 mil szlaków pieszych i narciarskich, piknik, plac zabaw, domki i rustykalne kempingi

Ekspert Radzi – Podróże | Paweł Paluch cz.3

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię