Najpopularniejsze nawiedzone miejsca w Ameryce – aż strach się bać!

Jeśli lubisz zdrową dozę dreszczyku w swoim życiu powinieneś udać się do jednego z poniższej przedstawionych miejsc. Na wyjazd nigdy nie jest za późno.

The Congress Plaza Hotel – Chicago, Illinois

Hotel został zbudowany ponad 100 lat temu i do 1908 roku nosił nazwę Congress Plaza. Wiele postaci do dzisiaj nawiedza jego korytarze. Jedną z nich jest Al Capone, który prawdopodobnie mieszkał tutaj i używał go jako swojej kwatery głównej. Innym stałym gościem jest robotnik, który został zginął podczas budowy hotelu i pochowany został w  hotelowych murach. Legenda głosi , że lubi sobie żartować z gości szczególnie w pokoju o nazwie – Gold Room. Nie próbuj tam otwierać szafy!

The Congress Plaza Hotel

French Lick Springs Hotel – French Lick, Indiana

Zbudowany w 1845 roku jest domem wielu duchów. W tym hotelu nawet były właściciel straszy. Thomas Taggart często zatrzymuje się przy windzie hotelowej witając gości. Pracownicy hotelowi twierdzą, że często otrzymują telefony z niezamieszkałych pokoi. A goście narzekają na plamy krwi w łazienkach i płacz. Legenda mówi, że to panna młoda, która tuż przed nocą poślubną popełniła samobójstwo.

Villisca Axe Murder House – Villisca, Iowa

W tym domu osiem osób zostało zamordowanych siekierą podczas snu w 1912 roku. Morderstwo nigdy nie zostało rozwiązane. Sześciu członków rodziny Moore, w tym czworo dzieci, i dwóch gości domu znaleziono z ciężkimi ranami głowy. Długie śledztwo ujawniło kilku podejrzanych, ale nikt nie został skazany. Jeśli masz dość odwagi, możesz zarezerwować tam nocleg. Po prostu bądź przygotowany na bycie świadkiem wszelkiego rodzaju zjawisk paranormalnych.

The Crescent Hotel – Eureka Springs, Arkansas

Ten wiktoriański hotel jest nie tylko najbardziej nawiedzonym hotelem w Arkansas, ale również jednym z najbardziej nawiedzonych hoteli w USA. Hotel istnieje od ponad 130 lat i kiedyś był zarówno kobiecym college’em, jak i szpitalem. Dzisiaj na nowo służy podróżnym. Zatrzymać się można w jednym z 75 oferowanych pokoi, skorzystać ze SPA i spacerów po przepięknych ogrodach. Należy tylko pamiętać, że możemy spędzać nasz czas z niechcianymi gośćmi. Wielu gości hotelowych opowiada o zjawach, pielęgniarkach pchających wózki z chorymi, a także mnóstwie niewyjaśnionych dźwięków.

The Crescent Hotel

Szpital Old Candler – Savannah, Georgia

Jako pierwszy szpital zbudowany w Savannah w 1804 roku, to miejsce ma przerażającą historię. Jest również drugim najstarszym, nieprzerwanie działającym szpitalem w USA. Przy szpitalu znajduje się 300-letni dąb, który nazywanym jest Wiszącym Drzewem. Na nim podobno wieszano przestępców, których duchy można spotkać do dnia dzisiejszego. Poza przerażającym dębem w podziemiach znajduje się tunel – kostnica. W niej przetrzymywane były ciała zmarłych, szczególnie podczas licznych epidemii żółtej febry w Savannah. Szpital Old Candler mieścił również oddział psychiatryczny i praktykował podstawową terapię szokową oraz inne prymitywne i często przerażające terapie psychiatryczne.

Cmentarz Stull – Stull, Kansas

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w Kansas, koniecznie zatrzymaj się w miejscowości Lecompton gdzie mieści się Stull Cemetery. Obok cmentarza jest zburzony kamienny kościół, o którym mówi się, że nadal jest używany przez grupy okultystyczne i jest jedną z siedmiu bram do piekła. Kościół, który nie miał dachu od początku XX wieku, podobno pozostawał suchy wewnątrz, bez względu na warunki pogodowe. W ruinach kościoła podobno znajdują się schody, które prowadzą w głąb ziemi, w otchłań. A w każde Halloween diabeł przychodzi i zabiera stąd ze sobą ludzi. Każdego roku jest tak wielu gości, że policja musi to miejsce pilnować.

Waverley Hills Sanatorium – Louisville, Kentucky

Sanatorium Waverley Hills miało tak wysoką liczbę zgonów, że pacjentów dowożono na cmentarz przez tzw. tunel śmierci. Został on stworzony, ponieważ pracownicy nie chcieli wywoływać stresu i paniki wśród żywych pacjentów widzących zwłoki. Sanatorium było najpierw szpitalem dla chorych na gruźlicę, a następnie szpitalem psychiatrycznym, w którym przeprowadzono wiele operacji eksperymentalnych. Waverley Hills wystąpił nawet w odcinku Ghost Hunters, w którym gospodarze widzieli chodzące nogi i zjawę całego ciała.

Waverley Hills Sanatorium

The Bourbon Orleans Hotel – Nowy Orlean, Luizjana

Hotel Bourbon Orleans jest znany z niezliczonych duchów przechadzających się po korytarzach. Jego historia zaczęła się od Orleans Ballroom, sali balowej wybudowanej w 1817 roku przez Johna Davisa. W 1881 roku został kupiony przez Siostry Świętej Rodziny i przekształcony w klasztor, sierociniec i szkołę. Prawie sto lat później miejsce to zostało przekształcone w luksusowy hotel. Ten zabytkowy hotel do dzisiaj gości przynajmniej 17 duchów. Większość duchów mieszkających w hotelu to małe dzieci. Hotel należy do najlepiej nawiedzonych hoteli w Nowym Orleanie. Jednym z najczęściej widzianych duchów jest Konfederacki Żołnierz, który podobno chodzi po szóstym i trzecim piętrze. Kiedy hotel był klasztorem epidemia żółtej febry nawiedziła Nowy Orlean, wielu mieszkańców umarło. Do dziś upiorne objawienia małych dzieci i mniszek wciąż można zobaczyć i poczuć w całym hotelu. Na korytarzach szóstego piętra goście słyszą i widzą małą dziewczynkę grającą i goniącą za piłką.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię