Niezwykła panorama Nowego Jorku

Nowy-Jork-Panorama

Manhattan widziany z zupełniej innej perspektywy. Centralnie usytuowany zielony skrawek ziemi (Central Park) niczym ostatnia ostoja ciszy i spokoju, otoczony setkami strzelistych wieżowców.

Stalowe konstrukcje drapaczy chmur niczym pale wbite w ziemie przez gigantów zdają się wypełniać cały otaczający go świat.

Oto niezwykły punkt widzenia świata rosyjskiego fotografa Sergeya Semonova.
Semonov po raz pierwszy zaprezentował swoje panoramiczne zdjęcie Nowego Jorku na międzynarodowej wystawie fotograficznej Epson International Pano Awards w Australii. Zajął tam pierwsze miejsce w kategorii “Panoramy Amatorskie”

Przeczytaj: Manhattan, co warto zobaczyć, najciekawsze atrakcje.

Siergiej pracuje na co dzień w małym zespole o nazwie AirPano Grupa podróżuje po całym świecie i zajmują się tworzeniem panoramicznych zdjęć najpiękniejszych zakątków naszej planety. Zdjęcia robione są głownie z pokładu helikoptera.

Następnie obrabiane cyfrowo i składane tak aby ostatecznie stworzyły panoramiczny obraz. Ostatecznie zdjęcia drukowane są na olbrzymich banerach i wystawiane w galeriach na całym świecie.

Na stronie internetowej AirPano (www.airpano.com) możecie podziwiać nie tylko panoramy Manhattanu Znajdują się tam również panoramiczne obrazy największego wodospadu świata Angels Falls, który znajduje się w Wenezueli, Dubaj City, Alpy, Piramidy w Gizie oraz wiele innych znanych miejsc.

Zapraszam również do odwiedzenia oficjalnej strony Epson International Pano Awards (thepanoawards.com)

Fot: Sergey Semonov – AirPano.com

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię