Polacy stworzyli aplikację dla NASA. Dzięki niej możemy spacerować po Księżycu

screen: YouTube.com, Immersion VR

Wielki sukces polskiej firmy Immersion. Na zlecenie NASA i Instytutu Smithsonian Polacy stworzyli wyjątkową mobilną aplikację.

Apollo’s Moon Shot przenosi nas w czasie i przestrzeni – dzięki aplikacji prześledzić wszystkie etapy misji Apollo 11 i wylądować na Księżycu z Neilem Armstrongiem.

Wyjątkowy projekt powstał w związku z 50. rocznicą lądowania człowieka na Księżycu

Aplikacja to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników kosmicznych podróży, ale nie tylko. Rozszerzona rzeczywistość pozwala każdemu przenieść się na Księżyc i spacerować po Srebrnym Globie. Apollo’s Moon Shot to także wyjątkowa lekcja historii – aplikacja jest naszpikowana archiwalnymi nagraniami, z wysiadającym ze statku kosmicznego Neilem Armstrongiem na czele. „Dla człowieka to jeden mały krok, dla ludzkości skok ogromny” („That’s one small step for a man, one giant leap for mankind”) – zanurzając się w Apollo’s Moon Shot można jeszcze raz usłyszeć słynne słowa, wypowiedziane przez pierwszego człowieka, który postawił stopę na powierzchni Księżyca.

Dzięki Apollo’s Moon Shot każdy z nas może, choć na chwilę, zostać astronautą. Aplikacja umożliwia „przymierzenie” kosmicznego skafandra. Mało tego – Polacy stworzyli także wyjątkową grę, która pozwala spróbować swoich sił za sterami statku kosmicznego.

– Nasza aplikacja to kompendium wiedzy, które wykorzystuje AR, by w ciekawy sposób opowiedzieć całą historię Apollo i wyścigu kosmicznego. Zaprojektowaliśmy wszystkie sceny i każdą grę. Każdy element, który znalazł się w aplikacji, przeszedł przez rygorystyczną kontrolę ekspertów NASA. Testował ją m.in. syn Neila Armstronga – powiedział w wywiadzie dla businessinsider.com.pl Piotr Baczyński, CEO Immersion.

Prawdziwym wyzwaniem było realistyczne odtworzenie skomplikowanego sprzętu wykorzystanego w misji Apollo 11, zarówno ogromnych pojazdów jak mierząca 110 metrów rakieta Saturn V, jak i malutkich urządzeń za pomocą których przeprowadzano eksperymenty na powierzchni Księżyca. Podobnie sama powierzchnia naszego satelity została odtworzona z dbałością o każdy krater w pobliżu miejsca lądowania – dodał na łamach businessinsider.com.pl.

NASA przesłała Polakom gigantyczną liczbę materiałów – w tym zdjęcia i nagrania wideo. Zespół Immersion odwiedził National Air and Space Museum w Waszyngtonie, by z bliska przyjrzeć się kosmicznemu ekwipunkowi.

Firmie osobiście pogratulowała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, która wizytowała siedzibę Immersion.

Aplikację Apollo’s Moon Shot możemy bezpłatnie pobrać z App Store i ze sklepu Google Play.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię