10 pomysłów na dochód pasywny

Dochód pasywny jest dobrym sposobem na wygenerowanie dodatkowego strumienia dochodu. Pasywny dochód obejmuje źródła zarobków inne niż stała praca.

Według Urzędu Skarbowego dochód pasywny może pochodzić z dwóch źródeł. Pierwszym jest wynajem nieruchomości. Drugim działalność handlowa lub biznesowa niewymagająca dużego udziału materialnego oraz inwestycje finansowe.

 

Oto 10 pomysłów na dochód pasywny:

1. Oryginalne projekty

Zdjęcia, obrazy, koszulki, czapki…. Drukarnia na żądanie nie wymaga wkładu finansowego, specjalnych pomieszczeń i pozwoleń. Wystarczy otworzyć konto na stronach takich jak Printful, Printify czy Gooten i wystawić produkt na Etsy czy CafePress.

2. E-książki

Napisz e-booka czy poradnik w temacie, w którym jesteś ekspertem. Napisanie książki jest stosunkowo tanie w przygotowaniu. Możesz wykorzystać do tego Kindle Direct Publishing, a sprzedać publikację na Amazon, BookBaby czy FetchApp.

3. Sprzedaż produktów detalicznych

Kup taniej, sprzedaj drożej. Skorzystaj z platform sprzedaży online, takich jak eBay lub Amazon. Wyszukuj okazji w sklepach i wystawiaj zakupione produkt na stronach online.

4. Stworzenie aplikacji

Stworzenie aplikacji będzie kosztować cię trochę czasu na początku projektu, ale będziesz zbierać korzyści finansowe przez długi czas.

5. Sprzedaż miejsca na reklamę

Sprzedaj miejsce na reklamę na swoim aucie. Możesz zarobić dodatkowe pieniądze jeżdżąc swoim samochodem po mieście.

 

6. Kupno i sprzedaż nazwy domen

Niektóre nazwy domen kosztują dużo pieniędzy. Jedną z form pasywnego dochodu może być zakup domen, które twoim zdaniem będą popularne.

7. Zarabianie na aplikacjach

Surf, Nielsen Computer and Mobile Panel, MobileXpression czy Honeygain zapłacą ci za używanie ich aplikacji.

8. Inwestycje finansowe

Inwestowanie na giełdzie, fundusze inwestycyjne, obligacje i pożyczki społecznościowe wymagają niewielkich działań wstępnych, a plony zbierane są w czasie.

9. Nieruchomość pod wynajem

Dochód z wynajmu może być stałym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Czynsz z reguły nie tylko pokrywa zobowiązania hipoteczne i świadczenia, ale również nieruchomość można sprzedać i zainwestować pieniądze w przedsięwzięcia.

10. Zarabianie online

Możesz zarabiać online wypełniając ankiety lub oglądając filmiki. Branded Surveys, Survey Junkie, Lifepoints czy Swagbucks płacą do 5 USD za ankietę. Strona Inbox Dollars płaci od 5 USD wzwyż za filmiki do 2 do 25 minut.

ZJ

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię