12 wycieczek, które każdy powinien odbyć przed 50. rokiem życia

Ktoś kiedyś powiedział, że 50 to nowe 40. Urodziny kończące się zerem zdarzają się tylko raz na dekadę, z reguły kończą w życiu pewien etap, a wraz z nimi przychodzą nowe doświadczenia i wyzwania.

Jednym z najlepszych sposobów ich zdobywanie są podróże, które zawsze poszerzają nasze umysły, rozjaśniają nasze serca i dostarczają tak potrzebnej dawki przygody. Jeśli zbliżasz się do półwiecza i chcesz dodać kilka podróży do swojego życiorysu, mamy kilka sugestii, które warto rozważyć.

 

Oto nasze propozycje najlepszych miejsc docelowych, wycieczek i przygód, których powinieneś przeżyć przed ukończeniem 50. roku życia (oczywiście, przygotowując się na następną dekadę podróżowania).

1. Rejs po Nilu (Egipt)

Egipt jest najpopularniejszym celem podróży od czasów Aleksandra Wielkiego. Nawet dzisiaj piramidy i sfinks – wraz z licznymi innymi starożytnymi ruinami – pozostają tak samo pociągające jak zawsze, ale jedno z najlepszych doświadczeń w podróży można znaleźć podczas powolnego, spokojnego rejsu po Nilu. Zazwyczaj taka podróż trwa tylko trzy lub cztery dni, ale w tym czasie odwiedzisz zaginione świątynie, egipskie wioski i ożyjesz w tej przepięknej części świata. To czarujący sposób na poznanie rzeki, która od tysiącleci odgrywa ważną rolę w historii ludzkości.

2. Wycieczka rowerowa po Toskani (Włochy)

Włosi zawsze pasjonowali się jazdą na rowerze – zarówno zawodową , jak i rekreacyjną. Czy jest więc lepszy sposób na poznanie jednego z najbardziej malowniczych i przyjaznych regionów kraju niż z roweru? Niezależnie od tego, czy jesteś poważnym kolarzem szukającym wyzwań, czy kompletnym początkującym, który chce zanurzyć się we włoskiej wsi, wycieczka rowerowa po Toskanii z pewnością Cię zachwyci. Podczas swojej podróży będziesz przemierzać malownicze wioski spokojnymi wiejskimi drogami, mając okazję do podziwiania oszałamiających widoków. Po drodze będziesz mógł zajrzeć do lokalnych winnic i skosztować pysznych potraw. Czego chcieć więcej?

 

3. Tydzień w Paryżu (Francja)

Często podczas podróży tak się spieszymy z dotarciem do kolejnego celu, że ledwo mamy czas na cieszenie się tym, który właśnie odwiedzamy. Dlaczego więc nie wybrać jednej lokalizacji aby spędzić tam cały tydzień? Zanurzyć się w historię miejsca, poznać kulturę, lokalne tradycje i specjały kulinarne. Na taką podróż jest niewiele lepszych miejsc niż Paryż, gdzie odwiedzający znajdą unikalną mieszankę historii, kultury, aktywnych zajęć i życia nocnego. Do dyspozycji mamy ponad 130 muzeów, możemy przespacerować się osławionymi Polami Elizejskimi oraz wejść na szczyt Wieży Eiffla.

4. Podróż do Republiki Południowej Afryki

Jest wiele powodów, aby pojechać do RPA , w tym odwiedzić zabytkowy i piękny Kapsztad, wędrować po Górach Smoczych i wybrać się na safari. Ale kraj ten jest również domem dla niesamowitego kraju winiarskiego, z licznymi nagradzanymi winnicami. Położone w niewielkiej odległości od Kapsztadu Winelands — jak są znane lokalnie — są świetną jednodniową wycieczką dla tych, którzy chcą uciec z miasta. Ale aby naprawdę cieszyć się regionem, zarezerwuj nocleg w lokalnym zajeździe lub hotelu i zaplanuj pobyt na dwa lub trzy dni. Spokojna i odprężająca okolica szybko wprawi Cię w odprężenie i zapewni relaksujące doświadczenia.

5. Żeglowanie po Morzu Śródziemnym

Żeglarze od wieków wypływają na wody Morza Śródziemnego, nie jest trudno zrozumieć, dlaczego piękne wybrzeże, ciepłe wody i słoneczna pogoda sprawiają, że jest to idealne miejsce dla każdego, kto szuka wodnej przygody. Niezależnie od tego, czy zwiedzasz greckie wyspy, żeglujesz obok włoskich plaż, czy wędrujesz wzdłuż chorwackiego wybrzeża, Morze Śródziemne nigdy nie przestaje czarować i zachwycać. Podróż może być zarówno aktywna jak i relaksacyjna. Możesz cieszyć się dniem na pokładzie statku, nurkować i podziwiać nadbrzeżne miasta i miasteczka. w wielu miejscach możesz wypożyczyć własny jacht.

6. Lot balonem w Kapadocji (Turcja)

Przelot balonem jest zawsze wspaniałym przeżyciem, ale jest kilka miejsc, w których jest to szczególnie wspaniałe. Jednym z nich jest Kapadocja w Turcji, która jest dobrze znana ze swojego unikalnego, prawie nieziemskiego krajobrazu. Wyrzeźbiona przez starożytną aktywność wulkaniczną i tysiące lat erozji, Kapadocja nie przypomina żadnego innego miejsca na świecie, a ten niezwykły teren najlepiej poznawać z powietrza. W spokojne poranki wzlatują dziesiątki balonów, co tylko dodaje temu miejscu uroku.

7. Nauka tanga w Buenos Aires (Argentyna)

Jest wiele powodów, aby odwiedzić Buenos Aires , stolicę Argentyny. Jest to nie tylko dom dla wybitnych muzeów, centrów historycznych i ekologicznych rezerwatów, ale także miejsce pełne jednych z najlepszych na całym świecie restauracji. Co więcej, znajdziemy również sporo lokali, które zaspokajają inną pasję tego kraju – tango. Ten zmysłowy i energetyczny taniec jest ulubieńcem Argentyńczyków, z których wielu chętnie demonstruje go zagranicznym gościom. Ale aby naprawdę doświadczyć tanga, powinieneś sam nauczyć się tego tańca. Na szczęście jest wielu lokalnych instruktorów , którzy chętnie Ci pomogą, gdy tam będziesz.

8. Zanurz się w gorących źródłach Islandii

Legendarna aktywność wulkaniczna Islandii stworzyła niewiarygodnie piękny krajobraz wypełniony gejzerami, fumarolami i innymi formami aktywności geotermalnej. Najbardziej widocznym i kuszącym z tych elementów są liczne gorące źródła , które zapewniają ciepło i kojący komfort nawet w bardzo zimne dni. Te ciepłe rzeki i baseny można znaleźć w całej okolicy i stanowią świetny przystanek po długim dniu wędrówki. Są również wspaniałym miejscem do podziwiania zorzy polarnej lub po prostu cieszenia się długą kąpielą. Wiele gorących źródeł znajduje się również w zapierających dech w piersiach krajobrazach, co tylko czyni je bardziej kuszącymi.

 

9. Wędruj po The Grand Canyon (USA)

The Grand Canyon (Wielki Kanion), jest jednym z najczęściej odwiedzanych parków narodowych w całych Stanach Zjednoczonych, ale zdecydowana większość odwiedzających podziwia wspaniałe widoki tylko z góry. Niewielu turystów zapuszcza się do samego kanionu, gdzie czeka zupełnie inna perspektywa. Aktywni podróżnicy szukający wyjątkowych wrażeń mogą spędzić kilka dni wędrując z południowej krawędzi na północną lub odwrotnie. Prawdziwie ambitni mogą nawet zmienić kierunek i wrócić z powrotem, kończąc tam, gdzie zaczęli. Wędrówka nie jest łatwa, ale jest niesamowicie satysfakcjonująca, szczególnie dla tych, którzy chcą na chwilę uciec od codziennego zgiełku.

10. Znajdź niedźwiedzie polarne w Kanadzie

Obserwowanie dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku zawsze zapewnia niesamowite wrażenia z podróży. Jednym z miejsc, które zaspokaja to doświadczenie, jest miasto Churchill w Manitobie w Kanadzie. Zapowiadane jako „światowa stolica niedźwiedzi polarnych”, Churchill jest jednym z najlepszych miejsc na świecie, w którym można zobaczyć te stworzenia na wolności. Od lipca do listopada każdego roku dziesiątki niedźwiedzi gromadzą się w mieście i wokół niego, czekając na nadejście chłodniejszej pogody, aby rozpocząć podróż powrotną na północ. To sprawia, że ​​jest to jedno z najbardziej przewidywalnych miejsc, w których można zobaczyć niedźwiedzie polarne, które w innych miejscach pozostają nieuchwytne.

11. Odwiedź stragany w Marrakeszu (Maroko)

Maroko to kolejne miejsce, które oferuje szeroką gamę zajęć dla aktywnych i entuzjastycznych podróżników. Od wędrówek po górach Atlas, przez biwakowanie na pustyni po surfowanie po Morzu Śródziemnym, na pewno jest wiele rzeczy, które zapewnią Ci zajęcie. Ale jedną z czynności, której nie należy przeoczyć, jest wędrówka po kolorowych, chaotycznych i fascynujących straganach w Marakeszu. Rozpościerają się one po mieście jak labirynt, oferując oszałamiającą ilość towarów.

12. Wybierz się w epicką podróż na Antarktydę

Jeśli odwiedzenie wszystkich siedmiu kontynentów jest dla Ciebie punktem na liście życzeń, to dotarcie na Antarktydę jest koniecznością. Tam odkryjesz ogromne kolonie pingwinów, wysokie lodowce i dziewiczą dzicz, która pozostaje w dużej mierze nietknięta przez człowieka. Rejsy regularnie wypływają z Ushuiais w południowej Argentynie między listopadem a marcem, przewożąc pasażerów do odległych regionów świata. Możesz udać się tam bezpośrednio, jeśli chcesz, ale zalecamy dłuższą podróż , podczas której odwiedzisz Falklandy i miejsce zwane Georgią Południową.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię