6 najpiękniejszych miejsc w USA na oglądanie jesiennego listowia

McKenzie River Scenic Byway, Oregon

Jesienna kolorystyka, chłodne poranki, słoneczne dni oferują niezapomniane wypady w naturę w miesiącach wrześniu i październiku.

Gdzie najlepiej wygląda Jesienne listowie w USA?

Szczytowy sezon na oglądanie jesiennego listowia różni się w zależności od regionu. Warto jest skorzystać z Mapy Prognozy Jesiennego Listowia 2023 przed wyruszeniem w podróż. Czas oglądania jesiennej kolorystyki natury może się zmieniać z roku na rok, ale najpiękniejsze miejsca na oglądanie jesiennego splendoru się nie zmieniają.

 

1. Park Narodowy Acadia, Maine

Park Narodowy Acadia obejmuje ponad 47 000 akrów wzdłuż skalistego wybrzeża Maine. Położony 160 mil na północny wschód od Portland, park szczyci się zróżnicowanym naturalnym pięknem linii brzegowej Atlantyku, majestatycznymi górami i przepiękną kolorystyką jesiennego listowia. Żywe kolory od pomarańczy, czerwieni po żółci goszczą zwłaszcza wzdłuż Acadia All-American Road, jednej z najlepszych tras widokowych w Ameryce.

Park Narodowy Acadia
Park Narodowy Acadia, Maine

2. McKenzie River Scenic Byway, Oregon

McKenzie River Scenic Byway to 34-milowa droga wijąca się wzdłuż winiarskiego regionu w dolinie Willamette, wodospadów i lasów Gór Kaskadowych. Aby doświadczyć jesiennej kolorystyki warto wybrać się tam w podróż w pierwszej połowie października.

3. Payette River Scenic Byway, Idaho

112-milowa droga Payette River Scenic Byway w Idaho zaczyna się na zachód od Boise. Droga prowadzić do pięknie położonej miejscowości McCall. Po drodze można podziwiać formacje skalne, lasy, połowić ryby w Payette River lub udać się na spływ pontonowy, zawitać do kanionu Diabła. W zależności od warunków pogodowych, szczyt sezonu liści w tym obszarze może nadejść w dowolnym momencie od września do połowy października. Po drodze można odpocząć w Lake Cascade State Park lub Panderosa State Park.

Payette River Scenic Byway, Idaho

4. Gmina Bucks, Pensylwania

Malowniczo położone drogi przecinające gminę Bucks w stanie Pensylwania sprawiają, że cały ten region nie zawodzi w okresie jesiennym. Położone w południowo-wschodniej części Pensylwanii i graniczące z New Jersey i rzeką Delaware na wschodzie, gmina Bucks ma bogatą historię z czasów wojny o niepodległość i jest znane z kwitnącej społeczności kulturalnej i artystycznej. W gminie tej znajduje się również 12 historycznych krytych mostów. Jest to przejażdżka, która nasyci oko i umysł.

Gmina Bucks, Pensylwania

5. Bretton Woods, New Hampshire

Bretton Woods położone jest Białych Górach New Hampshire. Sezon liści zwykle osiąga szczyt na przełomie września i października. To wtedy liście przybierają najbardziej żywe odcienie kolorów żółtego, pomarańczowego i czerwonego na tle malowniczych gór.

Bretton Woods, New Hampshire

6. Lake Placid, Nowy Jork

Z górami Adirondack lśniącymi w tle, Lake Placid oferuje idylliczną ucieczkę w jesienny krajobraz kolorów, od żółci i fioletu po czerwień i brąz. Miejsce to oferuje przepływy kajakami, wędrówki piesze i wspinaczki skałkowe. A w październiku Festiwal Płonących Liści.

Lake Placid, Nowy Jork

10 Najlepszych miejsc na jesienny weekendowy wypad w Illinois

Posłuchaj podcastów:

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię