Wiosną 2022 COVID-19 może być „opanowany”. Jest jeden warunek.

Dr Anthony Fauci wezwał mieszkańców USA do zaszczepienia się zaznaczając równocześnie, że jeśli „ zdecydowana większość” populacji to zrobi, Stany Zjednoczone mogą „przejąć kontrolę” nad pandemią do wiosny 2022 roku.

„Mamy nadzieję, że opanujemy pandemię…  nie ma jednak w tej chwili żadnej gwarancji, ponieważ wszystko zależy od nas”, powiedział w poniedziałek Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych i główny doradca medyczny prezydenta Bidena.

Dla ekspertów ds. zdrowia nie jest jeszcze jasne, jaka część populacji musi zostać zaszczepiona, aby osiągnąć poziom ochrony, który mógłby pomóc w powrocie do normalności.

Czytaj również: Zdesperowani Amerykanie sięgają po lek dla koni i bydła w celu zapobiegania COVID-19

Według danych amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, około 51,5% populacji jest w pełni zaszczepionych. W poniedziałek amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków udzieliła pełnej zgody na szczepionkę Pfizer/BioNTech Covid-19 dla osób w wieku 16 lat i starszych, co według Fauci może przekonać znaczną część niezdecydowanych Amerykanów do zaszczepienia.

Niektórzy eksperci są sceptyczni, czy wskaźniki szczepień wzrosną tylko z powodu aprobaty. „Myślę, że nastąpi niewielki wzrost, ale spójrzmy prawdzie w oczy, przed nami długa droga, aby wypełnić tę lukę” – powiedział dr Peter Hotez, wakcynolog i dziekan National School of Tropical Medicine w Baylor College of Medicine.

Czytaj też: Prawda czy fałsz, czyli COVIDowskie teorie spiskowe

Już teraz niektóre organy rządowe i szkoły wzywają do obowiązkowych szczepień.

Ówczesny gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo wydał w poniedziałek, zanim opuścił urząd, oświadczenie, w którym wzywał wszystkich pracodawców stanu Nowy Jork do wymagania szczepienia przeciwko Covid-19 po tym, jak FDA zatwierdziła szczepionkę Pfizer.

„Dzisiejsze ogłoszenie, że federalna Agencja ds. Żywności i Leków w pełni zatwierdziła szczepienie Pfizera przeciwko COVID-19, eliminuje wszelkie wątpliwości co do nauki i skuteczności szczepionek COVID” – powiedział Cuomo.

Stan wymaga już szczepienia wszystkich kwalifikujących się pracowników rządowych i służby zdrowia.

Gubernator Hawajów wzywa odwiedzających, aby nie podróżowali na wyspy w związku z falą COVID

Zobacz: Papież w wideoprzesłaniu zachęca do szczepień przeciw koronawirusowi

Gubernator New Jersey Phil Murphy również ogłosił w poniedziałek mandat na szczepionki. Wszyscy pracownicy państwowi, w tym szkoły przedszkolne i uczelnie publiczne, muszą być w pełni zaszczepieni do 18 października lub poddawać się regularnym testom, powiedział Murphy.

Wiele szkół wyższych i uniwersytetów w całym kraju ogłosiło, że studenci w nowym roku szkolnym muszą być zaszczepieni, a w poniedziałek do listy dołączył University of Minnesota, ogłosili w liście rektor uczelni Joan Gable i Jakub Tolar, dziekan Wydziału Medycznego. dla studentów, wykładowców i pracowników.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię