Pies – charakterystyka znaku zodiaku

Pies to osoba godna zaufania, wierna i szczera. Pies na pierwszym miejscu stawia swoich bliskich, nigdy samego siebie. Nigdy nie zawiedzie swojej rodziny i przyjaciół – mogą oni liczyć na psa w każdej sytuacji, nawet najtrudniejszej.

Zawsze dotrzyma tajemnicy jeżeli ktoś zwierzy mu się ze swoich problemów. W swoim życiu Pies kieruje się prawdą i lojalnością, pełni straż nad dobrem innych, jest niezmordowanym obrońcom sprawiedliwości – nie pozwoli skrzywdzić nikogo ze swoich najbliższych, bez wahania staje również w obronie zupełnie obcych ludzi.

Psy uważają, że w ten sposób żyją honorowo, a życie bez honoru byłoby dla nich pozbawione sensu. Pies często zdolny jest do przejęcia kontroli nad sytuacją – nawet jeśli nie dotyczy ona bezpośrednio jego osoby. Często postrzegany jest wówczas jako osoba wścibska wtrącająca się w nie swoje sprawy. Tymczasem Pies chce jedynie pomóc.

 

W chińskiej tradycji Psy są uważane za najbardziej uduchowione istoty ze wszystkich, są bowiem obdarzone niebywałą intuicją i bezbłędnie rozpoznają niuanse rzeczywistości. Wrodzony idealizm sprawia, że osobom urodzonym w tym znaku nie zależy na bogactwie, wpływach i sławie. Pracuje więc mając na celu realizowanie swoich pasji i wspieranie innych.

Psy uważane są również za najsympatyczniejsze ze wszystkich znaków chińskiego zodiaku – o przede wszystkim wynika z cech ich charakteru. Są lojalne, uczciwe, uczynne i wyrozumiałe. Z racji swojego usposobienia są lubiane przez większość ludzi ze swojego otoczenia.

Pies niestety nie jest szczęściarzem – dobry los nie sprzyja mu każdego dnia, często musi on walczyć o swój sukces w wielu dziedzinach życia. Ten fakt wiedzie do ciągłego niezadowolenia, pesymizm jest jedną z nadrzędnych cech jego charakteru. Psy zbyt bardzo przejmują się opiniami innych, każdy przytyk pod swoim adresem dokładnie rozważają i analizują. Chcą pokazać się od jak najlepszej strony, choć nie zawsze się to udaje.

Krytyka często jest dla Psa zbyt bolesna. Człowiek urodzony w tym znaku zawsze jest pełen niepokojów, rzadko podejmuje się improwizacji, urządza swoje życie w taki sposób, aby było to bezpieczne. Najgorszą rzeczą dla niego jest utrata parcia w stworzonych przez siebie strukturach. Są bardzo samodzielni, potrafią radzić sobie w większości sytuacji, wytrwale i odpowiedzialnie realizują powierzone im obowiązki.

Kiedy Pies wybiera sobie jakąś dziedzinę, nie spocznie dopóki nie osiągnie w niej biegłości. Zawsze kończy wszystko co rozpocznie. Cierpliwość wytrwałość czynią z Psa niesamowitą osobę – godną naśladowania, zdobywającą powszechną sympatię. Psy nie lubią otwarcie mówić o swoich uczuciach – są z natury nieufne, uważają, że zdradzając swoje tajemnice, zwiększają ryzyko padnięcia ofiarom niecnych planów swoich wrogów.

Pies jest świadomy swych wad, które traktuje jako dowód na swoją głęboką niedoskonałość. Jak nikt potrafi śmiać się z samego z siebie – jest to jednak czarny humor. Krytykując siebie często nie szczędzi gorzkich i wyrafinowanych słów swojemu otoczeniu. Mimo ogólnego pesymistycznego podejścia do życia, Psy potrafią się dobrze bawić. Często są radosne (przynajmniej z zewnątrz), cenią sobie spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Zdecydowanie wolą spędzać czas w towarzystwie, samotność wpycha ich w depresję.

Osoby urodzone w znaku Psa mają trudności w przekazywaniu swoich myśli innych, często sprawiają przez to wrażenie osoby bardzo upartej Psy nie potrafią prowadzić dyskusji, aby dojść z nimi do porozumienia potrzeba wiele cierpliwości. Pies to człowiek z natury dobry, nie ciągnie go nieuczciwe zdobywanie pieniędzy i poważania wśród ludzi, ceni sobie spokojne życie rodzinne – mając je zapomina o wszystkich nieprzyjemnościach świata. Jest dobroduszny do tego stopnia, że kiedy zostanie oszukany lub zdradzony przeżywa prawdziwy szok. Wpada wówczas w pesymistyczny nastrój, uznaje świat za zły i niegościnny.

 

Każdy Pies prowadzi bogate życie wewnętrzne, kładąc nacisk na osobiste aspekty egzystencji. Lubi zatapiać się w myślach nad zagadkami, łamigłówkami, ciekawymi tajemnicami – im więcej tajemnicy i niewiadomych, tym chętniej Pies się im poświęci aby je rozpracować. Psy skłonne są do poważnego stylu życia, skrupulatnie wykonują swoją robotę rzadko jednak wykraczają poza to, o co go poproszono. Ważniejszy jest fakt realizacji zadania niż zaimponowania innym. Zdecydowanie woli cieszyć się tym co robi niż poświęcać się w imię korzyści materialnych i społecznych. Jest najlepszym przykładem bezinteresowności – celem jego działania nigdy nie jest własna korzyść lecz dobro innych osób.

Człowiek urodzony w roku Psa ciężko pracuje, z rozwagą wydaje zarobione pieniądze. Nie biega po sklepach aby zaspokajać swoje zachcianki, przyjemność sprawia mu kupowanie prezentów dla bliskich. Pies ma zazwyczaj całkiem satysfakcjonujące oszczędności, które przeznacza na rodzinne wakacje czy edukację swoich dzieci. Często udaje mu się skorzystać z okazji aby zarobić dodatkowe pieniądze, zawsze jednak przeznacza je dla innych.

Ogólnie rzecz biorąc – Pies dobrze pracuje, w parze za tym idą niezłe zarobki. Gdyby pies nauczył się odpowiednio inwestować pieniądze mógłby zyskać prawdziwe bogactwo. Powinien ten rejestrować na bieżąco wszystkie swoje przychody i wydatki – dzięki takiej kontroli majątek może być o wiele sprawniej wykorzystywany.

Pies najczęściej cieszy się dobrym zdrowiem, ponieważ jest szczęśliwy – to jego nastrój wzmacnia odporność. Ponadto Pies uwielbia wszelki rodzaj aportu i aktywności fizycznej, zwykle posiada organizm w doskonałej kondycji. Niezwykle ważne dla Psa są relaks i odpoczynek, których nie powinien zaniedbywać.

Zalety: atrakcyjność, inteligencja, bezpośredniość, serdeczność, skromność, uprzejmość, pomocność, zamiłowanie do filozofii, uległość, uduchowienie, dyskretność, bezinteresowność, wierność, lojalność, skromność, oddanie, uległość, entuzjazm.

Wady: trudny we współżyciu, nieprzyjemny, złośliwość, obłudność, podejrzliwość, niespokojność, nerwowość, pesymizm, niepokój, obłudność, kłótliwość.

Najważniejsze atrybuty Psa:

 • Kolejność w zodiaku: jedenasty
 • Pierwiastek: yang
 • Żywioł: metal
 • Szczęśliwe kolory: niebieski, turkusowy
 • Szczęśliwe liczby: 9
 • Szczęśliwe kamienie: diament
 • Planeta rządząca: Wenus
 • Miesiąc przypisany do znaku: październik
 • Pora roku: jesień
 • Godziny przypisane do znaku: 19:00 do 21:00
 • Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Waga

Pies w miłości

Pies jest bardzo nieśmiały, szczególnie kiedy przebywa w większych grupach. Trudno jest mu się przekonać do rozpoczęcia rozmowy z interesującą go osobą. Zanim wykona pierwszy krok musi być pewien, że obiekt westchnień odwzajemnia jego uczucia. Jest bardzo wrażliwy, nie potrafi znieść odrzucenia.

Pies zdecydowanie należy do najbardziej lojalnych partnerów ze wszystkich znaków chińskiego zodiaku, dysponuje wieloma cechami, które w miłości są bezcenne – troską, życzliwością i odpowiedzialnością. Dla swoich partnerów, człowiek urodzony pod znakiem psa jest ucieleśnieniem miłosnych marzeń. Psa łatwo zranić, wystarczy kilka nieprzemyślanych słów aby zamknął się w sobie i obraził na cały świat. Lepiej nie oszukiwać go w żadnych kwestiach – szczerość jest najlepszą metodą na zdobycie jego zaufania.

Pies to prawdziwy ideał w roli życiowego partnera. Jest bardzo prorodzinny zawsze skory do pomocy i pocieszania w trudnych chwilach. Ze swoimi bliskimi pragnie dzielić wzloty i upadki, pomaga im i broni ich w razie konieczności. Potrzebuje jednak czasu na dostosowanie się do potrzeb członków rodziny, nie zawsze rozumie o co im chodzi – zanim się zorientuje, może dojść do sprzeczki. Psu trzeba okazywać wiele cierpliwości, po pewnym czasie, kiedy Pies przyzwyczai się do nowych warunków – niezwykle trudno będzie o lepszego partnera. Osoba urodzona w znaku Psa często buduje silną i stabilną rodzinę, nigdy nie wolno działać przeciwko niej – wówczas pies gotowy jest zaatakować. Będzie bronił swojego wyobrażenia na temat rodziny. W swoim sercu ma wielkie pokłady miłości, zwłaszcza do swoich dzieci.

Niezwykła para: Koń, Tygrys

Interesujący związek: Szczur, Wąż, Pies, Małpa, Świnia (Dzik), Królik (Kot)

Mało zrozumienia: Smok, Koza (Owca), Kogut, Bawół

 

Najodpowiedniejszy zawód

Pies jest zaradny i zawsze chętny do wspierania współpracowników. Jest w stanie przyjąć na siebie więcej obowiązków, jeżeli tylko będzie to oznaczało mniej pracy dla jego koleżanek i kolegów. Jego ofiarność może być jednak wykorzystywana przez „spryciarzy”, którzy lubią wykręcać się od swoich obowiązków – na nich Psy powinny bardzo uważać. Pies uwielbia uczyć się nowych rzeczy, jest cenionym i wartościowym pracownikiem. Ma wielką szanse wspinać się po szczeblach kariery, ciągłe zwiększanie kompetencji daje mu przewagę nad innymi.

Kiedy piastuje stanowisko kierownicze jest szanowany za sprawiedliwe wydawanie osądów oraz sumienność. Nie gnębi podwładnych, jest dla nich prawdziwym wsparciem – woli im pomagać i tworzyć przyjazne środowisko pracy. Wierzy, że w pozytywnym otoczeniu człowiek pracuje wydajniej. Ze względu na swoją osobowość Pies często wybiera karierę związaną z pomaganiem innym. W wykonywane obowiązki zawsze wkłada całe serce i duszę – mało kto jest tak bardzo zaangażowany. Nic więc dziwnego, że Pies jest tak bardzo ceniony przez przełożonych. Pies najlepiej sprawdzi się w następujących zawodach: misjonarz, radny miejski, pielęgniarka, dekorator wnętrz, doradca, kapłan, polityk, sędzia, urzędnik, funkcjonariusz Policji, psychiatra, naukowiec, nauczyciel.

Lubi / Nie lubi

Pies uwielbia swoich przyjaciół, z którymi chętnie się spotyka. Kręcą go tajemnicze zjawiska i niezwykłe miejsca, które chętnie poznaje i odkrywa. W sferze jego zainteresowań znajduje się wszystko co związane jest z parapsychologią. Pies nie lubi nieprzewidywalnych sytuacji, które go stresują. Jest niechętny i podejrzliwy wobec ludzi, który ukrywają swoje intencje. Nie lubi nudnych naukowych i encyklopedycznych faktów prezentujących informacje bez podawania argumentów.

Znani ludzie urodzeni w roku Psa

Alain Fournier, Madonna, Uma Thurman, Steven Spielberg, Aleksander Dumas (ojciec), Michelle Pfieffer, Brigitte Bardot, Naomi Campbell, Ludwik XVI, Cher, Ava Gardner, Michael Jackson, Elvis Presley, Wolter, Victor Hugo, Jacek Kuroń.

Co mówi o Tobie Twój miesiąc urodzenia?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię