6 niewiarygodnych wyczynów ludzkiego ciała

Spośród innych ssaków nie wyróżniamy się niczym szczególnym. Nie należy do nas żaden rekord, ani w prędkości poruszania się, wysokości skoku ani innych sprawności. Przeciwnie, nasze osiągi są raczej mierne.

Jednakże w pewnych okolicznościach potrafimy dokonać rzeczy, które wydają się niemożliwe i są unikalne na skalę światową. Z pewnością niewielu może je powtórzyć, a najczęściej są niemożliwe do powtórzenia. Niezwykłe wyczyny dotyczą zarówno sfery fizycznej, jak i psychicznej.

1. Budimir Šobat

Był w stanie wstrzymać oddech na 24 min i 33 s. Wyczynem tym pobił swój własny rekord Guinnessa, który również należał do niego. Freediver pochodzi z Bałkanów i postanowił podjąć próbę pobicia rekordu, aby wesprzeć zbiórkę funduszy na rzecz dzieci ze swojego regionu, które ucierpiały w wyniku trzęsienia ziemi w roku 2020.

2. Rajveer Meena

Potrafił z pamięci i z zasłoniętymi oczami wyrecytować wartość liczby pi z dokładnością 70 tysięcy miejsc po przecinku. Wyczynu tego dokonał w Indiach 21 marca 2015 roku. Bez przerwy wymieniał cyfry przez 9 godzin i 27 minut. Rekord został potwierdzony zapisem w Księdze Guinnessa.

3. Eliud Kipchoge

Kenijski biegacz, który jako pierwszy pokonał dystans maratonu poniżej 2 godzin. Dokonał tego podczas maratonu w Wiedniu 12 października 2019 roku. Przypomnijmy, że dystans maratonu to 42 195 metrów, musiał więc biec z prędkością 21 kilometrów na godzinę.

4. Wojciech Sobierajski

Jest pierwszym człowiekiem na świecie, który pokonał triathlon na dystansie Ironman z 50 kilową kłodą na plecach. Następny jego zamiarem jest pokonanie trasy półmaratonu w warunkach polarnych na śniegu boso i krótkich spodenkach.

5.Valerian Romanovski

Wytrzymał ponad 3 godziny w skrzyni wypełnionej lodem, zanurzony po szyję. Jak sam stwierdził, nie jest to jeszcze jego limit.

6. Apa Sherpa

Nepalski himalaista, który zdobył Mont Everest największą ilość razy. Dokonał tego 21 razy, poczynając od maja 1991 roku. Dzięki temu zyskał przydomek Super Szerpa.

Naukowcy dokonali fascynującego odkrycia w Peru!

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię