Co spakować na wycieczkę do USA

Jeśli zdobycie wizy było jedyną przeszkodą w Twojej podróży po Ameryce to czas zacząć pakować walizki. Jak wiemy od 8 listopada 2021r. USA otworzyło swoje granice. Wystarczy wypełnić aplikację ESTA, kupić bilet lotniczy, spakować kartę szczepień, spakować walizkę i gotowe! No właśnie, co do tej walizki spakować. Podpowiadamy o czym warto pamiętać przy pakowaniu.

Międzynarodowe Prawo Jazdy – przyjeżdżając do USA zabierz ze sobą swoje polskie prawo jazdo oraz wyrób Międzynarodowe Prawo Jazdy. Ważne jest na dwa lata i przydatne w USA jak i w krajach UE.

Karta kredytowa – debetową zostaw w domu. Bez kredytowej daleko nie zajedziesz w Ameryce.

Monety – tak samo ważne jak karta kredytowa. Zawsze miej przy sobie drobne – dolarówki i monety. Z monet najpopularniejszą jest ćwierćdolarówka – .25 centów. Zapłacisz nią we wszelkiego rodzaju automatach, parkingach, etc.

Przejściówka do prądu – prąd prądowi nierówny… i wtyczki również. Zaopatrz się w przejściówkę. Polska wtyczka wygląda zupełnie inaczej od amerykańskiej. Napięcie w USA to 110-120V, a w Polsce 220-230V. Tzw. Universal Travel Plug Adapters można kupić za parę groszy na stronie Amazon.

 

Słuchawki – przydadzą ci się w samolocie jak i podczas pobytu. Jeśli planujesz zwiedzanie muzeów możesz użyć swoich słuchawek do wysłuchania pogadanek na temat okazów muzealnych.

Mobilna ładowarka – tu zdjęcie tam krótki filmik i po baterii w telefonie. Weź ze sobą lub zakup tuż po przylocie tzw. portable charger. Dzięki temu nie będziesz się martwić czy wystarczy ci baterii w telefonie na cały dzień zwiedzania.

Spodenki na plażę– to dotyczy się wszystkich panów planujących wygrzewać się w słońcu Florydy lub na plażach kalifornijskich. W Ameryce nie chodzi się na plażę w kąpielówkach czy slipach.

Zielone jabłka, rośliny i nasiona – zostaw w domu. Nie wolno ich wwozić do Ameryki. Zanim spakujesz jakikolwiek produkt spożywczy zapoznaj się z regułami.

Ubezpieczenie – koszty leczenia w Ameryce są nieprzyzwoicie wysokie. Koniecznie wykup ubezpieczenie turystyczne, które pokryje koszty leczenia w USA.

10 miejsc wartych odwiedzenia

2 KOMENTARZE

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię