10 miejsc wartych odwiedzenia

Ziemia jest piękna i ma wiele miejsc, których widok zapiera dech. Podobnie z lokalizacjami zapewniającymi masę przygód.

Opracowanie przewodnika wskazującego 10 najpiękniejszych miejsc na świecie jest niewykonalne, bo przecież dla każdego co innego jest warte uwagi, ciekawe, czy piękne. Jednak podjęliśmy się karkołomnego zadania zasugerowania, co mogłoby być warto obejrzenia. Oto subiektywny przegląd, z dala od przewodników turystycznych.

 

1. Pig Beach

Archipelag wysp Bahama składa się z aż 700 wysp. Pośród nich jest malutka i bezludna, której mieszkankami są .. świnie. Prawdopodobnie znalazły się tam po katastrofie statku, który wiózł je na miejsce przeznaczenia. Dzisiaj, kolejne już pokolenia zażywają kąpieli w w wodach zatoki oblewającej wysepkę. Można się do nich przyłączyć

2. Polinezja francuska

Domki jak z bajki, apoteoza piękna widzianego w luksusie. Równie luksusowe są koszty dojazdu w to bajeczne miejsce, więc zagląda tam niewielu.

3. Malediwy

Chatki z trzciny, z których można skakać wprost w turkusowe fale? Idealnie biały, sypki, miękkie piasek i kolorowe muszle? Malediwy zapraszają pocztówkowymi widokami i klimatami. Kolory wyglądają jak wyjęte z programu graficznego, a jednak są prawdziwe.

4. Bali

Indonezyjskie Bali to miejsce pełne lasów deszczowych, plantacji herbaty i malutkich, malowniczych świątyni rozsianych po całej wyspie. To można zwiedzać,napawać się przyrodą, ćwiczyć jogę, lub medytować pod okiem Mistrza.

5. Kapadocja

Domki jak z klocków, niczym żywcem przeniesione sprzed wieków, rozległe połacie, a nad nimi unoszące się setki balonów. Turecka Kapadocja to miejsce niezwykłe.

 

6. Aruba

Ta wyspa należąca do Holandii to miejsce idealne dla wielbicieli flamingów. Aż się roi od nich wszędzie, ale najbliżej można podejść na – a jakże – Flamingo Beach. Uwaga! Ptaków nie wolno niepokoić, zatem wstęp na tę plażę ze zwierzętami i małymi dziećmi jest wzbroniony.

7. Wenecja

Romantyczne miasto poprzecinane kanałami, pełne mozaik, weneckiego szkła i gondoli? Wenecję warto odwiedzić nie tylko w karnawale.

8. Prowansja

Niekończące się pola lawendy pachnące na wiele kilometrów wokół, słońce i stare, malutkie miasteczka. Prowansja to spa dla zmysłów.

9. Galapagos

Należące do Ekwadoru wyspy pełne gigantycznych żółwi to miejsce zdecydowanie warte odwiedzin. Szczególnie, że wyspy prawdopodobnie zostaną zamknięte na ruch turystyczny, ze względu na zachowanie odwiedzających, którzy je zaśmiecają i niszczą.

10. Morze Martwe

Na granicy Izraela, Jordanii i Palestyny leży największe jezioro świata. Woda w nim jest tak słona, że wypiera wszystko co zanurzone. W morzy Martwym można czytać książkę dryfując na plecach. Nie ma ryzyka utonięcia.

MT

12 najpiękniejszych zabytków świata

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię