Domowa wegeta – przyprawa na wagę złota

Domowa wegeta to uniwersalna mieszanka suszonych przypraw. W latach osiemdziesiątych ten produkt był trudno dostępny. Zazwyczaj gotową wegetę sprowadzano z Węgier i sprzedawano na bazarach.

Teraz wegeta to mieszanka soli wzbogacona o glutaminian sodu, cukier i sztuczne barwniki, a suszone warzywa to jedynie 15% jej zawartości.

 

Domowa wegeta to wyborny dodatek do naszych potraw. Taką mieszanką suszonych warzyw możemy doprawić zupy, sosy, a nawet duszone mięso. To prosty sposób na przygotowanie domowej przyprawy, którą używa każda pani domu. Wystarczy odrobina, aby każde danie obiadowe uzyskało piękny kolor i wyrazisty smak.

Przeczytaj, jak wykonać domową wersję popularnej przyprawy bez zbędnych składników, chemii i polepszaczy, i skomponuj domową mieszankę popularnej przyprawy.

Przepis na domową wegetę

Składniki:

• 200 gramów suszonej włoszczyzny
• 3 łyżki soli
• 3 łyżki kurkumy
• 1 łyżka suszonej natki pietruszki
• 1 łyżka suszonego koperku
• 1 łyżka suszonego lubczyku

 

Przepis:

Wymieszaj wszystkie składniki. Część z nich możesz zmielić w malakserze lub młynku do kawy, a część pozostawić w dużych kawałkach, z których będzie wydobywać się aromat suszonych warzyw. Do składników dodaj suszony czosnek, majeranek, bazylię i wiele innych ziół i przypraw. Jeśli dysponujesz czasem, warzywa możesz ususzyć samodzielnie. Domowa wegeta jest smaczna i zdrowa, a jej składniki skomponujesz w zależności od upodobań. Domową wegetę przechowuj w szczelnie zamkniętym pojemniku.

ZSS

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię