Jak przechowywać kawę?

kawa

Ulubiony napój wielu, bez którego nie wyobrażają sobie poranka, bije medialne rekordy.

Żaden inny nie ma na koncie tylu publikacji, co właśnie kawa. Jednak jej właściwości, dzięki których zdobywa uznanie milionów – smak i zapach, można łatwo stracić przez nieodpowiednie przechowywanie.

 

Kawa ziarnista

Jej nasiona najlepiej przechowywać w oryginalnym opakowaniu,w którym została kupiona. Spełnia ono wszystkie wymagania pozwalające zachować aromat ziaren. Przechowywać należy je w temperaturze pokojowej, szczelnie zamykając za każdym razem. Można przesypać je do szklanego, szczelnie zamkniętego pojemnika, jednak on musi być przechowywany w szafce z dostępu światła. Kawy nie wolno trzymać w metalowej puszce.

Kawa mielona

Podobnie jak ziarnistą, ją również najlepiej przechowywać w szczelnym, oryginalnym opakowaniu,w temperaturze pokojowej. Podobnie jak ziarnistą, można przesypać do szklanego słoja, który trzeba potem chronić przed światłem.

 

Czy kawa się psuje

Tak jak wszystkie składniki organiczne kawa podlega procesom rozkładu. Może też wietrzeć, czego efektem jest utrata aromatu i smaku. Kawa doskonale też wchłania inne zapachy, dlatego przechowywana w nieszczelnym opakowaniu może nimi przesiąkać. Kiedy nie chroni się jej przed wilgocią – pleśnieje.

MT

 

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię