Jak spędzić 3 dni w Seattle?

Space Needle

Seattle ma wiele do zaoferowania. To przepięknie położone miasto oferuje wiele do zobaczenia i zrobienia, a trzy dni to perfekcyjna ilość czasu, aby zasmakować Rainy City choć trochę.

Położone nad Puget Sound, Seattle oferuje wszystko o gór, wody, lasów i parków po muzea, architekturę i wspaniałą kuchnię.

Oto 15 miejsc do zobaczenia podczas 3 dni w Seattle:

Pioneer Square

Pioneer Square to najstarsza dzielnica Seattle i oferuje wszystko od kawiarni, księgarni po artystów ulicznych i piękną architekturę.

Pioneer Square

Klondike Gold Rush National Historical Park

Narodowy Park Historyczny Gorączki Złota Klondike ma na celu upamiętnienie gorączki złota w Klondike pod koniec lat 90. XIX wieku. Istnieją cztery odziały tego muzeum. Jedno z nich znajduje się w Seattle. Zwiedzić można budynki z lat 1880 i 1890-tych.

Space Needle

Space Needle została pierwotnie zbudowana jako część Wystawy Światowej w 1962 roku. Dziś oferuje przechylane szyby oraz obrotową szklaną podłogę dla odwiedzających. Z gór rozpościera się widok na Cascade Mountains oraz Olympic Mountains i na całe miasto.

Frye Art Museum

Muzeum sztuki nowoczesnej i współczesnej zlokalizowane w dzielnicy First Hill. Kolekcja obejmuje obrazy, grafiki, prace na papierze i rzeźby.

Chihuly Garden and Glass

Otwarte w 2012 roku Chihuly Garden and Glass to muzeum w Seattle Center prezentujące szkło studyjne Dale’a Chihuly’ego. Projekt obejmuje trzy główne elementy: ogród, szklarnię i ekspozycje wewnętrzne. Instalacja o długości 100 stóp wewnątrz szklarni jest jedną z największych zawieszonych rzeźb Chihuly.

 

Bill Speidels Underground

Bill Speidels Underground oferuje spacery pod ziemią z przewodnikiem. Wycieczka odbywa się w tunelach wśród ruin pogrzebanych pod ziemią po pożarze w 1889 roku.

Fremont Troll

Fremont Troll, Troll lub Troll Under the Bridge to kolosalna, publiczna rzeźba znajdująca się przy N. 36th Street w dzielnicy Fremont. Troll ma 18 stóp (5,5 m) wysokości, waży 13 000 funtów (5900 kg) i jest wykonany ze stalowych prętów zbrojeniowych, drutu i betonu.

Pike Place Market

Jedno z najstarszych nieprzerwanie działających targowisk w Stanach Zjednoczonych. Pike Place Market tętni życiem, a straganiarze sprzedają wszytko od torebek i kwiatów po owoce morza. Na terenie Pike Place Market znajduje się również pierwsza kawiarnia Starbucks, która do dziś serwuje kawę każdego dnia.

Seattle Central Library

Z architektonicznego punktu widzenia, Seattle Central Library musi być jedną z najbardziej imponujących bibliotek na świecie.

Seattle Art Museum

Potocznie nazywane SAM, muzeum zajmuje trzy obiekty z trzema odrębnymi muzeami – Seattle Art Museum, Seattle Asian Art Museum i Olympic Sculpture Park.

Bainbridge Island

35 minut od Seattle położona jest wyspa Bainbridge z rezerwatem Bloedel. Rezerwat Bloedel to 150-hektarowy ogród leśny oferujące przepiękny ogród japoński, ogród kamienny, ogród mchów, ogród refleksyjny, dolinę rododendronów oraz dobrze zagospodarowane jeziora, nieskazitelne trawniki.

 

Chateau Ste. Michelle

Duma Seattle i stanu Waszyngton, najstarsza i najbardziej znana winiarnia w stanie. Chateau Ste. Michelle wita zwiedzających rezydencją w stylu francuskim z wieżyczką otoczona 105 akrami. Odwiedzający mogą spróbować Chardonnay, Cabernet, Merlot, Riesling i inne odmiany wina produkowane przez Chateau Ste. Michelle.

Sky View Observatory

Znajduje się na 73. piętrze Columbia Tower i jest to najwyższy punkt widokowy w Seattle.

 

Smith Tower Observatory

Niegdyś najwyższy budynek w Seattle. Oprócz wspaniałych widoków, Smith Tower Observatory oferuje koktajle w speakeasy bar na 35. piętrze.

Theo Chocolate Factory

Jeśli jesteś fanatykiem czekolady to miejsce jest dla ciebie. Fabryka Czekolady Theo oferuje interaktywne zwiedzanie, ciekawe informacje na temat kakao i sposobów jego przekształcania oraz darmowe testowanie produktów.

 

Gdzie w USA mieszka najzdrowsza i najmniej zdrowa populacja

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię