Jak zaoszczędzić na zakupach w Costco?

Z kartą członkowską czy bez, poniższe wskazówki pomogą ci zaoszczędzić najwięcej na zakupach w Costco.

1. Nie potrzebujesz karty członkowskiej, aby robić zakupy w Costco

Zawsze do sklepu możesz wejść i zrobić zakupy z krewnym czy przyjacielem. Kolejnym rozwiązaniem jest karta podarunkowa (gift card) sklepu Costco. Możesz poprosić krewnego lub przyjaciela z kartą członkowską o kupno karty podarunkowej Costco. Według prawa sklep musi uhonorować własną kartę podarunkową.

2. Przegapiłeś wyprzedaż

Jeśli zakupiony przez ciebie przedmiot trafił na wyprzedaż w ciągu 30 dni od daty na twoim paragonie możesz ubiegać się o zwrot różnicy. Wystarczy udać się do Costco z paragonem. Osoby w dziale obsługi klienta dokonają korekty i zwrócą różnicę. Działa to również online w Costco.com.

3. Ukryte zniżki

Jeśli na jakimkolwiek metce zobaczysz gwiazdkę oznacza to, że dany przedmiot już niedługo zostanie wycofany ze sprzedaży. Gwiazdka oznacza, że zapasy tego przedmiotu kończą się i dodatkowe nie są zamawiane. Produkt jest na tak zwanym closeout. Closeout również oznacza, że produkt z gwiazdką jest na końcowej przecenie, a sklep robi miejsce na półce na nowy produkt.

 

4. Karty podarunkowe

Robiąc zakupy w Costco udaj się również do sekcji kart podarunkowych. Bardzo często wiele kart ma oferty 2 za 1.

5. Pamiętaj o kupnie paliwa

Paliwo w Costco jest celowo sprzedawane poniżej wartości rynkowej, aby zachęcić kupujących do zakupów w sklepie. Karta Costco Shop to karta podarunkowa Costco. To wszystko, czego potrzebujesz, aby kupić paliwo i nie potrzebujesz karty członkowskiej.

6. Darmowe próbki

Darmowy lunch w Costco jest możliwy dzięki próbkom, które po kowidowej przerwie na nowo wracają do sklepów. Możesz próbować bez ograniczeń, tylko pamiętaj – daj szansę innym spróbować również.

7. Najlepsze oferty

Wszystkie produkty wystawione przy wejściu do sklepu są najdroższe. Najlepsze cenowo oferty znajdziesz na tyłach sklepu, przy ścianach.

 

8. Spróbuj produktów nie-markowych

Costco sprzedaje swoje produkty pod nazwą Kirkland. Na tych produktach zaoszczędzisz najwięcej. Nawet do 40% cen znanych marek.

9. Bądź uprzejmy dla osoby sprawdzającej paragon

Dla wielu, osoba stojąca przy wyjściu sprawdzająca nasz paragon jest złem koniecznym. Pamiętaj, że te osoby poniekąd pracują dla ciebie. Jednym z ich zadań jest sprawdzenie czy nie zostałeś oszukany i nie sprzedano ci produktu po zawyżonej cenie.

10. Nie kupuj napojów gazowanych

Costco w odróżnieniu od sklepów spożywczych sprzedaje napoje gazowane po wysokich cenach. Spróbuj szczęścia w spożywczym.

11. Leki możesz kupić bez karty członkowskiej

Leki na receptę można wykupić i co miesiąc uzupełnić bez konieczności posiadania karty członkowskiej. Apteka Costco działa nieco niezależnie od reszty sklepu.

12. Najlepsze oferty sklepu

To produkty suche i mrożonki. Skoncentruj się na produktach suchych, takich jak kawa, lub produktach mrożonych.

13. Kod 99, 97, 89, 79 i 49 centów

Ceny produktów z końców 99 centów to nic innego jak trik sprzedawców, aby kupujący pomyślał, że przedmiot jest tańszy niż w rzeczywistości. Ile razy złapałeś się na tym, że coś kosztuje 10,99 a ty mówisz, że 10?
Według pracowników Costco kupujący powinni przyjrzeć się cenom kończącym się na 0,49, 0,79 lub 0,89 centa. Te końców oznaczają, że produkty sprzedawane są po niższej cenie niż producent sobie tego życzy. A to oznacza, że dany produkt jest najprawdopodobniej tańszy w Costco niż w innych sklepach.
Produkty z końców 97 oznaczają, że jest to najniższa cena po jakiej dany produkt będzie sprzedawany w sklepie.

14. Alkohol bez członkostwa

W niektórych stanach nie potrzebujesz karty Costco na zakupy alkoholowe. Te stany pozwalają legalnie kupować alkohol od Costco bez członkostwa:

 • Arizona
 • Kalifornia
 • Connecticut
 • Delaware
 • Hawaje
 • Indiana
 • Massachusetts
 • Michigan
 • Minnesota
 • Nowy Jork
 • Teksas
 • Vermont

15. Oszczędności związane z członkostwem

Jeśli zdecydowałeś się na zakup członkostwa Costco, możesz rozważyć droższą wersję karty. Podczas gdy podstawowa opłata za członkostwo wynosi 60 USD, członkostwo „Gold Star Executive” jest dwukrotnie wyższe. Brzmi to dużo, ale ulepszone członkostwo zapewnia dodatkowe oszczędności do 1000 USD rocznie, w zależności od tego, ile wydajesz w okresie 12 miesięcy. Costco tak bardzo chce, aby kupujący spróbowali droższej wersji, że oferuje zwrot różnicy pieniędzy i powrót do podstawowego członkowstwa w dowolnym momencie jeśli stwierdzisz, że droższa karta nie jest dobrym rozwiązaniem dla ciebie.

16. Wkłady atramentowe

Costco sprzedaje nowe, ale i napija zużyte. Możesz uzupełnić pusty atrament za ułamek ceny, wystarczy przynieść plastikowe pudełeczko po starym.

17. Gwarancje Costco

Standartowo Costco oferuje dwuletnią gwarancję zamiast standardowej rocznej gwarancji zapewnianej przez większość innych producentów. Co ciekawe, są produkty które mają praktycznie dożywotnią gwarancję i możliwość zwrotu. Jak to działa w praktyce? Otóż oznacza to, że po latach od kupienia, nawet bez paragonu, można zwrócić daną rzecz do sieci Costco. Po szczegóły warto zajrzeć do lokalnego sklepu Costco.

18. Bezpłatna usługa concierge

Usługa concierge to w bezpłatna infolinia pomocy technicznej. Jest dostępna od 5:00 do 22:00 codziennie w języku angielskim i hiszpańskim dla wszystkich członków Costco. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz porady, czy rozwiązania problemów.

19. Cykliczne wyprzedaże

Costco to całoroczna oszczędność, ale sieć oferuje również cykliczne – okazjonalne wyprzedaże. Wyprzedaże z reguły trwają do trzech tygodni.

20. Bezpłatne badania medyczne

Przez cały rok Costco oferuje różnorodne badania za darmo, jak poziom cukru czy badanie na osteoporozę.

21. Zwrócone produkty

Zwrócone, nieuszkodzone produkty ponownie trafiają na półki sklepowe po obniżonych cenach.

22. Witryna podróżnicza Costco

Z Costco możesz udać się na wakacje. Travel, witryna turystyczna z przecenami, śledzi ekskluzywne oferty na wszystko, od luksusowych wakacji po najwyższej jakości pojazdy do wynajęcia. Witryna podróżnicza oferuje również loty krajowe i międzynarodowe, a wszystko to po wysoce obniżonych cenach.

23. Ubezpieczenie samochodowe

Kolejną zaletą członkostwa w sklepie jest ekskluzywny dostęp do obniżonego ubezpieczenia na auta w Ameriprise.

24. Osoby niebędące członkami mogą robić zakupy na Instacart

Kolejna dobra wiadomość dla osób niebędących członkami, kupowanie produktów Costco za pośrednictwem Instacart to kolejny sprytny sposób na obejście bariery członkostwa.

25. Możesz zrobić badanie wzroku Costco bez członkowstwa

Ale nie możesz kupić okularów. Jeśli chcesz kupić okulary lub soczewki, musisz być członkiem, ale sam egzamin jest dostępny dla osób niebędących członkami.

 

26. Niższe ceny w innych sklepach

Dzięki niskim cenom w Costco możesz otrzymać niższe ceny w innych sklepach. Wystarczy pokazać dowód ceny w Costco na dany produkt. Sklepy honorujące „price match” to:

 • Kohl’s
 • Best Buy
 • Lowe’s
 • Staples
 • PetSmart
 • Petco
 • Target
 • JC Penny

27. Restauracja w Costco i hot dogi za półtora dolara

Costco w swoich materiałach reklamowych szczyci się tym, że sprzedaje ponad 100 milionów hot dogów rocznie, a jego cena nie zmieniła się od 1985 roku. Nie jest tajemnicą fakt, że Costco pobiera 1,50 dolara za hot doga i napój gazowany w zestawie by „ twoje ostatnie doświadczenie przed wyjściem ze sklepu było dowodem na to, że robisz super deal”. Jadłodalnia w Costco powstała w 1984 roku, kiedy to 8-letnia wówczas sieć postanowiła umieścić „ wózek z hot dogami przed magazynem w San Diego”.

 

 

Posłuchaj naszych Podcastów: 

1 KOMENTARZ

 1. A co tam znowu jest takiego atrakcyjnego, żeby się prosić o możliwość zakupów w COSTCO, zwykła sieć jak wiele innych i nie warto sobie tym głowy zawracać.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię