Kolejna linia lotnicza będzie ważyć pasażerów przed lotem

siedzenie samolot

W ciągu najbliższych tygodni podróżujący największą linią lotniczą Korei Południowej mogą być proszeni o stanięcie na wadze na lotnisku.

Korean Air potwierdziła na swojej stronie internetowej, że będzie „sprawdzać wagę pasażerów wraz z ich bagażem podręcznym w celu zapewnienia bezpieczeństwa lotu”.

Podobny pomysł został ogłoszony w czerwcu przez Air New Zealand.

Podróżni lecący z dwóch z najbardziej ruchliwych lotnisk Korei Południowej, oba znajdujące się w stolicy Seulu, zostaną poproszeni o wejście na wagę. Pasażerowie na trasach krajowych z lotniska Gimpo mogą być ważeni od 28 sierpnia do 6 września, podobnie będzie dla pasażerów wylatujących z Międzynarodowego Lotniska Incheon od 8 do 19 września.

Linia lotnicza potwierdziła, że jeśli pasażerowie nie będą chcieli wejść na wagę, nie muszą tego robić ale są zobowiązani poinformować o decyzji pracowników lotniska.

Ministerstwo ds. Transportu Lądowego, Infrastruktury i Transportu (MOLIT) Korei zaleciło wszystkim koreańskim przewoźnikom z flagą narodową, aby ważyli pasażerów wraz z ich bagażem podręcznym, aby zaktualizować standardy wagi pasażerów”, powiedział rzecznik prasowy linii.

Proces ten ma posłużyć pomocy w określeniu rozkładu wagi na pokładzie samolotu, a takie obliczenia muszą odbywać się co pięć lat.

Jak Odnowić Polski Paszport w USA? Wyjaśniamy

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię