Poznaj 5 sekretów piękna kobiet północy

Promienna cera, lśniące włosy, napięta skóra bez zmarszczek – to cechy, które łączą kobiety z północy. Myślisz, że to zasługa genów, diety lub klimatu? Nic bardziej mylnego.

Poznaj 5 sekretów codziennej pielęgnacji, dzięki którym osiągniesz dokładnie taki sam efekt.

 

1. Nawadniaj swoją skórę

Na północy lato nie jest tak upalne, jak u nas, więc nie stanowi zagrożenia dla skóry. Dużo gorzej jest w zimie. W jednej chwili skóra jest wyeksponowana na mróz i ostre podmuchy wiatru, a w następnej znajduje się w mocno ogrzanym, suchym pomieszczeniu. Jest to dla niej bardzo ciężka próba. Skóra staje się sucha i matowa. Z tego względu Skandynawki pilnują odpowiedniego nawilżenia skóry i dbają o jej barierę ochronną. Nawilżanie można stosować na różnych etapach pielęgnacji cery, nawet już przy jej oczyszczaniu. Kobiety mieszkające na północy bardzo często używają olejków oczyszczających. Zostawiają one skórę oczyszczoną, napiętą i błyszczącą. Podstawą jest również używanie mocno nawilżającego kremu lub serum do twarzy.

2. Chroń się przed słońcem przez cały rok

Nie jest tajemnicą, że słońce świeci cały rok i cały rok jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie promieni UV – niezależnie od szerokości geograficznej. Jedyną pewną ochroną dla skóry są filtry SPF. Skandynawki sumiennie stosują kremy z filtrem. Smarują twarz, szyję i dekolt przed każdym wyjściem z domu niezależnie od pogody. Takie praktyki zapobiegają nie tylko fotostarzeniu skóry, ale także jej chorobom.

3. Używaj naturalnych produktów do pielęgnacji

Najlepsze składniki kosmetyków do pielęgnacji pochodzą z natury. Chemiczne komponenty z laboratorium niejednokrotnie, w dłuższej perspektywie czasu, bardziej szkodzą, niż pomagają. Wrażenie zdrowia i blasku skóry, które dają, jest krótkotrwałe. Dary natury zapewniają witaminy i minerały, których wpływ na kondycję i wygląd skóry jest nieoceniony. Wiedzą o tym zarówno Skandynawki, jak i ich kosmetyczki, dlatego pielęgnują skórę wyłącznie za pomocą naturalnych kosmetyków.

4. Dbaj nie tylko o skórę twarzy

Twarz jako pierwsza zwraca uwagę, jednakże reszta naszego ciała jest nie mniej ważna. Skuteczna pielęgnacja to pielęgnacja kompleksowa. Z tego względu Skandynawki używają produktów dbających o całe ciało, między innymi o skórę głowy. Odżywione cebulki odwdzięczają się pięknymi, lśniącymi włosami. Do produktów poprawiających kondycję skóry na głowie należy na przykład peeling trychologiczny. Już jeden kosmetyk sprawi, że skóra będzie nawilżona i oczyszczona.

5. Zminimalizuj ilość używanych kosmetyków

Nieskazitelna cera kobiet północy jest też wynikiem stosowania minimalizmu w używaniu kosmetyków. Zasada ta dotyczy nie tylko kosmetyków do pielęgnacji, ale też kosmetyków do makijażu. Skandynawki najczęściej noszą makijaż no make-up. Bardzo rzadko używają podkładu i pudru. Jedyne kolorowe kosmetyki, po jakie od czasu do czasu sięgają to tusz do rzęs do podkreślenia oprawy oczu oraz szminka, która wzmacnia naturalny koloryt ust.

Popracuj nad tym, aby 5 zasad pielęgnacji kobiet północy stało się Twoim nawykiem. Twoje włosy będą pełne blasku, a cera gładka i świeża. Poprawi się też Twoje samopoczucie. Wszystko to sprawi, że będziesz zachwycać wdziękiem na co dzień!

Witaminy i minerały zbawieniem dla skóry

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię