Kolorado zimową mekką dla narciarzy i snowboardzistów

W Kolorado znajdziemy jedne z najlepszych tras narciarskich i snowboardowych na świecie. Ośrodki narciarskie są bardzo zróżnicowane, które zapewniają fanom białego szaleństwa jedne z najlepszych tras w Stanach Zjednoczonych.

Znalezienie odpowiedniego ośrodka zazwyczaj sprowadza się do osobistego gustu, preferencji narciarskich, poziomu umiejętności, budżetu czy lokalizacji.

Wiele głównych ośrodków znajduje się w odległości zaledwie dwóch godzin jazdy od lotniska w Denver m.in. Breckenridge, Keystone, Arapahoe Basin, Copper, Vail i Beaver Creek. Aspen i Steamboat znajdują się nieco dalej, ale wciąż w zasięgu Denver.

 

W bardziej odległej południowo-zachodniej części Kolorado znajdują się Purgatory czy Telluride. W przeciwieństwie do niektórych ośrodków narciarskich w Utah, wszystkie ośrodki w Kolorado są otwarte dla narciarzy i snowboardzistów.

Vail słynie z tego, że jest jednym z największych ośrodków na świecie i jest domem dla jednych z najlepszych terenów w Kolorado.

Keystone, bardzo wyjątkowy w swojej zimowej oprawie, ponieważ rozłożony jest na trzech górach. Jest to duży ośrodek z 20 wyciągami i terenem, który pasuje do każdej umiejętności, dzięki czemu jest idealny dla całych rodzin.

 

Breckenridge to ulubiony ośrodek polonijnych narciarzy charakteryzuje się wystrojonymi trasami biegnącymi przez drzewa do nadzwyczajnych wysokogórskich misek, do których można dostać się windą.

Więcej informacji na stronie www.colorado.com

JR

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię