Najbardziej artystyczne miasta świata

Strona TravelPulse stworzyła listę najbardziej artystycznych miast świata.

Jeśli lubisz spędzać czas odwiedzając muzea i podróżować do miejsc skupiających galerie sztuki, muzykę i lokalnych artystów następne wakacje zaplanuj z poniższą listą:

1. Paryż, Francja

Kiedy ludzie myślą o kwintesencji miasta artystycznego, zwykle myślą o Paryżu. To słynne miasto, w którym znajduje się Wieża Eiffla, Luwr, Musée National d’Art Moderne, Musée Rodin, a także kilka obszarów znanych ze sztuki ulicznej, zadowoli każdego, kto szuka bogactwa kultury i sztuki.

2. Wiedeń, Austria

Najbardziej znany jako europejska stolica muzyki klasycznej, Wiedeń to magiczne miasto muzyczne i artystyczne. Dzielnica Museumquartier, znajdującą się w pobliżu centrum miasta, skupia największą ilość muzeów i galerii w tym pięknym, zabytkowym mieście. Kunsthistorisches Museum to wiedeńskie muzeum sztuki i historii z dziełami Michała Anioła i Tycjana. W austriackiej galerii Belvedere można znaleźć Pocałunek Gustava Klimta. Miasto szczyci się ponad 100 muzeami, więc przed przyjazdem warto podjąć decyzję, które najbardziej chciałoby się odwiedzić bo na wszystkie czasu będzie mało.

3. Florencja, Włochy

Znana jako „miejsce narodzin renesansu”, Florencja jest jednym z najlepszych miast we Włoszech do odwiedzania muzeów i oglądania dzieł sztuki. Galeria Uffizi szczyci się Narodzinami Wenus Botticellego, Zwiastowaniem da Vinci i nie tylko. Warto się zatrzymać w Chiesa di Santa Maria del Carmine. Kaplicy Brancacci z freskami Masaccia, która wyznacza początek renesansu. Inne warte uwagi miejsca to Duomo, Palazzo Vecchio, Capelle Medicee i Galleria dell’Accademia di Firenze – gdzie stoi David.

4. Mexico City, Meksyk

Miasto Mexico City słynie z tego, że jest miastem artystycznym, z tętniącą życiem sztuką uliczną w dzielnicach Coyoacán i Colonia Roma. Nie brak tam również niesamowitych muzeów i galerii sztuki, takich jak Museo Soumaya z supernowoczesną konstrukcją lub Museo Nacional de Antropología, w którym znajdują się artefakty pochodzące z czasów prekolumbijskich.

5. Barcelona, ​​Hiszpania

Barcelona, ​​w której znajdują się Casa Batlló, Casa Vicens, Park Güell i La Sagrada Familia Gaudiego, to kreatywne miasto o naprawdę wyjątkowym klimacie. Również w tym mieście znajduje się Pla de l’Os, Muzeum Picassa, Museu Nacional d’Art de Catalunya i wiele więcej.

6. Nowy Jork, Nowy Jork

Muzeum Guggenheima, Metropolitan Museum of Art i Museum of Modern Art to zdecydowanie obowiązkowe muzea w Nowym Jorku. Ale Nowy Jork to również piękne ogrody botaniczne, galerie sztuki i targi rzemieślnicze, takie jak Renegade Craft Fair. Nie wspominając już o Broadwayu!

7. Waszyngton D.C.

Miasto Waszyngton to amerykański Paryż pod kątem muzeów. Znajduje się tam 74 światowej klasy muzeów, a wstęp do wielu jest bezpłatny. Smithsonian Institution jest znane na całym świecie jako kompleks muzealno-badawczy, w skład którego w D.C. wchodzi 17 muzeów i galerii – National Air and Space Museum, National Museum of Natural History, Smithsonian American Art Museum czy National Art Gallery. Dodając do listy miejsc wartych zwiedzenia Biały Dom, National Achives i Spy Museum weekend w tym mieście nie wystarczy na zwiedzenie wszystkiego.

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię