Marzysz o domu na wyspie? Tych kilka propozycji pomoże spełnić twoje marzenie

Oto 5 amerykańskich wysp, na których możesz kupić dom za mniej niż 150 tysięcy dolarów!

1. Mustang Island, Teksas

Ta 18-kilometrowa wyspa niedaleko Corpus Christi jest wspaniałym rozwiązaniem dla osób lubiących wspaniałe plaże i dobre restauracje. Ta barierowa wyspa w Zatoce Meksykańskiej oferuje park stanowy, łatwe połączenie z Port Aransas i Padre Island. 150,000 USD umożliwi ci kupno mieszkania z widokiem na zatokę, a 50,000 USD wystarczy na kupno 2-3 akrowej działki pod budowę.

2. San Juan, Portoryko

San Juan, stolica i największe miasto Portoryko, leży na atlantyckim wybrzeżu wyspy. Jego najszersza plaża znajduje się naprzeciwko kurortu Isla Verde, znanego z barów, klubów nocnych i kasyn. Brukowane stare uliczki San Juan oferują kolorowe hiszpańskie kolonialne budynki i XVI-wieczne zabytki, w tym El Morro i La Fortaleza, a także promenadę nad zatoką Paseo de la Princesa.

 

San Juan jaki i całe Portoryko oferuje mieszkania i domy po przystępnych cenach w obrębie całej wyspy. 3-sypialniowe mieszkania z widokiem na ocean można kupić już za 135,000 USD a 3-sypialniowe domy w innych częściach wyspy poniżej 100,000 USD.

3. Vieques, Karaiby

Vieques to karaibska wyspa na wschodnim wybrzeżu Puerto Rico. Słynie z wycieczek łodzią po Zatoce Bioluminescencyjnej – Zatoce Moskitów, gdzie mikroorganizmy nadają wodzie niebiesko-zielony blask. Oferuje również zaciszne plaże i nurkowanie, a dzikie konie wędrują po wsiach, z których większość zachowana jest jako Narodowy Rezerwat Przyrody Vieques. Na wyspie znajdują się również Fuerte de Vieques, hiszpański fort i muzeum z połowy XIX wieku. Dom z 3 sypialniami blisko oceanu można kupić za około 150,000 USD. Dalej od wody 90,000 USD umożliwi kupno4-sypialniowej rezydencji – do remontu.

4. Smith Island, Maryland

Maryland ma ponad 280 nazwanych wysp. Wyspy te są bardziej bagienne niż usłane białym piaskiem, co czyni je idealnymi dla miłośników wędkarstwa i polowań.

Smith Island to wyspa w zatoce Chesapeake, na granicy wód terytorialnych Maryland i Wirginii w Stanach Zjednoczonych. Wyspa jest ostatnią zamieszkałą wyspą u wybrzeży Maryland, gdzie większość wysp ulega erozji z powodu podnoszenia się poziomu morza. 1-sypialniowe domy z pomostami można kupić już za 87,000 USD.

 

5. St. Croix, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych są najbardziej znane z trzech największych wysp: St. John, St. Croix i St. Thomas. Ale na tym archipelagu jest ponad 50 mniejszych wysepek.

St. Croix ma wiele do zaoferowania podróżnym i mieszkańcom. Jasnożółty Fort Christiansvaern, jeden z duńskich budynków kolonialnych Christiansted National Historic Site. Zachodnie ogrody botaniczne St. George Village mieszczące się na terenie starej plantacji cukru. Pomnik Milenijny Point Udall – najbardziej wysunięty na wschód punkt terytorium USA. A na północy, w Parku Narodowym Salt River Bay, znajdują się stanowiska archeologiczne, namorzyny i rafy koralowe. Ceny nieruchomości na St. Croix są trochę wyższe. Tutaj ceny nieruchomości zaczynają się od 150,000 USD.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię