Mieszkańcy tych 4 stanów oddadzą Wujkowi Samowi prawie 60 procent swoich zarobków

Po wprowadzeniu nowych stawek podatkowych mieszkańcy tych stanów oddadzą Wujkowi Samowi prawie 60 procent swoich zarobków

Jeśli najnowsza propozycja Demokratów podniesienia podatku od zarobków zostanie uchwalona w tych stanach podatnicy będą odprowadzać do fiskusa prawie 60 procent swoich zarobków.

Demokraci w Izbie Reprezentantów planują nałożyć dodatkowy 3% podatek od dochodów indywidualnych dla osób zarabiających powyżej 5 milionów dolarów. Ponadto szykują się plany podniesienia najwyższej federalnej stawki podatku dochodowego od osób fizycznych do 39,6% z obecnych 37%. Doliczając do tego obowiązujący od 2013 roku podatek dochodowy netto od inwestycji w wysokości 3,8% daje nam pokaźną sumę, którą niektórzy będą musieli odprowadzać do fiskusa. Sumując równa się to nowej najwyższej marginalnej federalnej stawce podatku dochodowego w wysokości 46,4%. A jeśli dodamy do tego stanowe stawkami podatku dochodowego mieszkańcy czterech stanów odprowadzać będą około 60% swoich zarobków.

1. Nowy Jork

Obecne stawki podatku dochodowego od osób fizycznych w stanie Nowy Jork wahają się od 4% do 8,82%. Oznacza to, że ​​najbogatsi zapłacą łączną stawkę stanowego i federalnego podatku dochodowego w wysokości 55,22%.

Ale w mieście Nowy Jork najwyższa łączna stawka podatku miejskiego i stanowego wynosi 14,8%. Oznacza to, że podatnicy w mieście, którzy zarabiają więcej niż 5 milionów dolarów rocznie zapłacą łączną stawkę miejską, stanową i federalną w wysokości 61,2%.

2. Kalifornia

Stawki podatkowe w tym stanie wahają się od 1% do 12,3%, a rezydenci z dochodem do opodatkowania przekraczającym 1 milion USD płacą dodatkowy 1% podatku. Najbogatsi mieszkańcy Kalifornii płacą obecnie stanową stawkę podatku dochodowego w wysokości 13,3%.

Zgodnie z nowym planem mieszkańcy Kalifornii zarabiający ponad 5 milionów dolarów zapłaciliby łączną stawkę stanową i federalną w wysokości 59,7%.

3. Hawaje

Stawki podatku stanowego wynoszą obecnie od 1,4% do 11%. Oznacza to, że mieszkańcy Hawajów, którzy zarobią ponad 5 milionów dolarów, będą płacić łączną stawkę stanową i federalną w wysokości 57,4%.

4. New Jersey

Stawki stanowe w New Jersey wahają się od 1,4% do 10,75%. Oznacza to, że najbogatsi obywatele zapłacą najwyższą łączną stawkę podatków stanowych i federalnych w wysokości około 57,2%.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię