10 najlepszych miejsc dla kobiet podróżujących samotnie

Podróżowanie w pojedynkę jest nie tylko wyzwalające, ale również przerażające, szczególnie w przypadku samotnie podróżujących kobiet.

Wybór właściwego miejsca podróży jak i dobre przygotowanie pomogą w przełamaniu strachu przed podróżą w pojedynkę.

 

Oto 10  miejsc wartych rozważenia, eksperci twierdzą, że miejsca te oferują bezpieczeństwo i niepowtarzalne przeżycia:

1. Reykjavik, Islandia

Od spacerów po uroczych uliczkach Reykjaviku przez wyczekiwanie na zorzę polarną po jazdę słynną drogą Ring Road, podróżującym samotnie kobietom Islandia oferuje widoki i bezpieczeństwo Islandia zajęła pierwsze miejsce w Globalnym Indeksie Pokoju Instytutu Gospodarki i Pokoju oraz w rankingu Global Gender Gap Światowego Forum Ekonomicznego w zeszłym roku. Bezpieczeństwo i równość płci są bardzo cenione w tym pięknym miejscu. Poza Reykjavikiem udaj się na snorekelling w Silfra Fissure, wędrówkę po jednym z wielu lodowców, jazdę konno po bezdrożach Islandii. Pamiętaj o zobaczeniu wodospadów, gór i wulkanów oraz Parku Narodowego Þingvellir.

2. Toskania, Włochy

Małe przepięknie położone miasteczka, przyjaźni mieszkańcy, winiarnie oferujące degustację wina, kafejki i restauracje. Toskania ma wiele do zaoferowania dla podróżujących samotnie jak i w grupach. Podróżowanie w pojedynkę we Włoszech to łatwe i przyjemne zajęcie, nawet język angielski jest powszechnie używany. Toskania promuje ruch slow food z sezonowymi, lokalnymi potrawami i jednymi z najlepszych włoskich win.

3. Austin, USA

Kultura festiwalowa w mieście Austin w stanie Teksas sprawia, że ​​łatwo nie tylko  przebywa się, ale i poznaje nowych ludzi. Jest wiele do zobaczenia i zrobienia, niezależnie od tego, czy słuchasz muzyki na żywo, czy uwielbiasz kuchnie Tex-Mex, BBQ i food truckach, czy kulturę. Odwiedź budynek Kapitolu, wybierz się na przejażdżkę rowerową po centrum, odpręż się w ogrodzie botanicznym, popływaj kajakiem wokoło miasta.

4. Salzburg, Austria

Z zamkiem Hohensalzburg na szczycie wzgórza i rzeką Salzach przepływającą przez miasto, bajkowy urok rodzinnego miasta Mozarta jest równie zachęcający, co czarujący dla każdego odwiedzającego. Odwiedź ogrody Mirabell i opactwo Nonnberg, zrelaksuj się przy kawie na tarasie w jednej z kafejek lub kuflu piwa. Pamiętaj o spacerze nad rzeką oraz odwiedź muzeum Mozarta.

5. Kopenhaga, Dania

Kopenhaga zajmuje najwyższe notowania w rankingach bezpieczeństwa i przyjaznego życia. Dania jest krajem niezwykle liberalnym, która przoduje w legalizowaniu różnorodnych ustawodawstw promujących wolności. Kopenhaga tętni życiem. Jak mawiają mieszkańcy jest to miasto gdzie ludzie mogą robić, co im się podoba, kiedy im się to podoba, oczywiście w granicach rozsądku. Miejsca, które trzeba odwiedzić, to Nyhavn, kultowy kanał z wielokolorowymi domami, Kronborg Castel oraz Ogrody Tivoli.

6. Melbourne, Australia

Według Economist Intelligence Unit ta australijska metropolia jest jednym z najbardziej przyjaznych miast na świecie. Przebywając w Melbourne należy odwiedzić Queen Victoria Market, Carlton Gardens i Federation Square ora z Eureka Tower. Udaj się również w podróż po Great Ocean Road, jednej z najbardziej epickich australijskich tras. Pamiętaj, aby nie poprzestać na Melbourne.  Cała Australia jest znana ze swojej kultury podróżowania, szczególnie w formie backpacking. Zwiedź Magnetic Island, Fraser Island, Brisbane i region Gold Coast, gdzie poczujesz się trochę jak na Florydzie oraz region Noosa ze wspaniałymi plażami, sklepikami i restauracjami.

7. Fiordy norweskie, Norwegia

Norwegia to kraj ekstremów. Jeśli lubisz podróżować mniej utartymi szlakami, nie zabraknie tam miejsc do zwiedzenia. Udaj się do Gudvangen i wybierz się w rejs przez Aurlandsfjord i Nærøyfjord. Równie imponująca, jak przejażdżka łodzią po wodospadach, jest podróż koleją Flåm, z widokami zmieniającymi się za oknem z pejzaży morskich po ośnieżone góry.

8. Wyspy Galapagos

Wyspy Galapagos to jedno z niewielu miejsc na naszej planecie, które wciąż pozostają dziewicze. Taka nieskazitelność wynika w dużej mierze z tego, jak bardzo są odizolowane i oddalone od kontynentu południowoamerykańskiego i z faktu, że wycieczki na Galapagos są bardzo. 97% Wysp Galapagos to park narodowy, rezerwat morski i obiekt światowego dziedzictwa UNESCO, co czyni je jednym z najbardziej regulowanych i chronionych miejsc na całym świecie.
Niewiele miejsc na świecie oferuje odwiedzającym możliwość przebywania tak blisko z wyjątkowymi ptakami, gadami i wszystkim innymi stworzeniami morskimi Galapagos. Jest to jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie.

9. Tel Awiw, Izrael

Plaże, wspaniała scena kulinarna i nocne życie w Tel Awiwie zauroczą każdego podróżnika. Tel Awiw to bezpieczne miejsce dla samotnie podróżujących, w tym osób LGBTQ. Transport publiczny jest bezpieczny, choć podróżowanie autostopem nie jest zalecane.
Poza Tel Awiw, Izrael to kraj niezliczonych miejsc i atrakcji religijnych. Jerozolima jest mekką pielgrzymów i zabytków religijnych chrześcijan, muzułmanów i Żydów. Warto odwiedzić grób Jezusa, Maryi oraz Ścianę Płaczu i Górę Oliwną oraz przejść się Via Dolorse – drogą krzyżową, którą przeszedł Jezus.

 

10. Quebec City, Canada

Quebec City to jedno z najpiękniejszych miast w Kanadzie. Miasto jest wyjątkowe szczególnie ze względu na stare centrum miasta z przepięknymi uliczki i ciekawą architekturę oraz restauracjami. Warto również udać się Ogrodów Joanny d’Arc, Morrin Center, Chateau Frontenac i fortu La Citadelle.

ZJ

Kultowe miejsca na wypad na narty

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię