Kultowe miejsca na wypad na narty

St. Anton am Arlberg

Zimowe szaleństwo czas start! Znajdź idealne miejsce na narciarskie wycieczki. Cudowne krajobrazy, czyste górskie powietrze – gdzie odnaleźć takie miejsce? Jakie są kultowe miejsca na wypad na narty?

Tyrol – symbol urlopu w górskiej scenerii

Tyrol jest symbolem aktywnego wypoczynku wśród oszałamiającej górskiej scenerii i przepięknych krajobrazów lodowcowych. Często nazywany jest krainą górzystą, jednak to nie tylko ośnieżone alpejskie szczyty i lodowce. Charakterystycznym elementem krajobrazu regionu są domy zbudowane z drewna i kamienia, które dodatkowo są pięknie zdobione kwiatami. Turyści szukający spokoju i kontaktu z naturą wybierają zaciszne doliny, a zapaleni wędrowcy znajdują swój raj na szczytach o wysokości prawie 4000 m n.p.m. w Alpach Zillertalskich i Otztalskich oraz na lodowcach. Rodziny mogą wybrać się na wspaniałe szlaki turystyczne.

Gdzie leży Tyrol? 

Tyrolskie stoki narciarskie

Tyrol słynie z fascynujących stoków, których infrastruktura dostosowana jest do wymagań narciarzy. Zasobną ilość informacji można znaleźć na stronie poświęconej polskim turystom www.tyrol.pl. Do miana kultowych ośrodków narciarskich zaliczają się: Kitzbühel, St. Anton am Arlberg, SkiWelt.

Kitzbühel

Do dyspozycji narciarzy znajduje się tu 188 km tras narciarskich i 49 wyciągów na wyskokości 800-2000km. W miejscowości organizowane są corocznie zawody narciarskie pucharu świata, które gromadzą tysiące widzów. Teren narciarski oferuje 50 bezpłatnych hotspotów Wi-Fi.

Kitzbühel

St. Anton am Arlberg

St. Anton am Arlberg rozciąga się na zachodniej części Tyrolu, w dolinie Stanzertal. Na jego terenie można zjeżdżać po 300 kilometrach tras, na stoki dowożą narciarzy nowoczesne wyciągi, do dyspozycji jest też wiele snowparków, z najsłynniejszym „Stanton Park” na czele.

St. Anton am Arlberg

SkiWelt

Znajduje się tu ponad 270 km tras narciarskich, a co ciekawe 13 km to trasy nocne! Narciarze mogą korzystać tu z 80 nowoczesnych wyciągów, które zasila energia ze źródeł odnawialnych. Turyści znajdą tu wiele pięknie położonych schronisk i restauracji, gdzie można zachwycać się smakami lokalnej kuchni.

SkiWelt

20 sprawdzonych sposobów na kreatywną zimę

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię