Największe i najpiękniejsze parki narodowe na świecie

Parki narodowe to jedne z najpiękniejszych i najcenniejszych miejsc na Ziemi, pełne dzikiej przyrody, pięknych krajobrazów i unikalnych gatunków zwierząt i roślin. Oto lista niektórych z największych i najpiękniejszych parków narodowych na świecie.

1. Park Narodowy Yellowstone w Stanach Zjednoczonych

To pierwszy na świecie park narodowy, założony w 1872 roku. Znajduje się na terenie trzech stanów – Wyoming, Montana i Idaho, a jego największą atrakcją są gejzery, w tym słynny Old Faithful.

2. Park Narodowy Serengeti w Tanzanii

To jeden z najbardziej znanych parków narodowych w Afryce, słynący z wielkiej liczby dzikich zwierząt, w tym lwów, słoni i żyraf.

 

3. Park Narodowy Banff w Kanadzie

Najstarszy park narodowy w Kanadzie, założony w 1885 roku. Znajduje się w kanadyjskich Kordylierach i jest słynny z górskich krajobrazów, krystalicznie czystych jezior i wodospadów.

4. Park Narodowy Fiordland w Nowej Zelandii

Park narodowy położony na południowej wyspie Nowej Zelandii, znany z malowniczych krajobrazów, wodospadów i fiordów.

5. Park Narodowy Torres del Paine w Chile

Park narodowy, który jest domem dla wielu gatunków zwierząt, w tym pum, flamingów i kondorów. Znajduje się w południowej części Chile i jest znany z pięknych górskich krajobrazów.

6. Park Narodowy Kruger w Republice Południowej Afryki

Jeden z największych parków narodowych w Afryce, słynący z dzikich zwierząt, w tym słoni, nosorożców, lwów i leopardów.

 

7. Park Narodowy Plitwickie Jeziora w Chorwacji

Park narodowy, który słynie z krystalicznie czystych wód i pięknych kaskad wodnych. Znajduje się w Górach Dynarskich i jest jednym z najpiękniejszych parków narodowych w Europie.

8. Park Narodowy Iguazú w Argentynie i Brazylii

To park narodowy, który słynie z największych wodospadów na świecie, które znajdują się na granicy Argentyny i Brazylii.

Najpiękniejsze plaże na świecie (ZDJĘCIA, VIDEO)

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię