Odkryj największy cud natury w stanie Georgia

Natura zaskakuje, urzeka i inspiruje. Niektóre naturalne formacje tak zdumiewają, że wydają się być nie z tego świata.

Każdy stan posiada zapierające dech krajobrazy, które wprawią cię w zdumienie.

Georgia

  • Tallulah Gorge

Tallulah Gorge, przez wielu nazywany cudem natury, to oszałamiający i dramatyczny wąwóz w stanie Georgia. Wąwóz ten stanowi część parku stanowego – Tallulah Gorge State Park. Wąwóz, park i przepiękne wodospady zapierają dech w piersiach każdego odwiedzającego.

Wąwóz został utworzony przez rzekę Tallulah, jest głębokości około 1000 stóp (304 metrów) i rozciąga się na długość około 2 mil (3,2 km).

 

Tallulah Gorge okolica słynie sześciu imponujących wodospadów, zwanych pod nazwą Tallulah Falls. Do tych wodospadów zaliczają się wodospady Tempesta, Hurricane Falls, Oceana Falls, Bridal Veil Falls, L’Eau d’Or Falls i Hawthorne Cascade. Do niektórych z nich można dotrzeć dobrze utrzymanymi szlakami i platformami widokowymi.

Jedną z głównych atrakcji w całym parku jest most wiszący wąwozu Tallulah. Most ten rozciąga się nad wąwozem i oferuje odwiedzającym wspaniałe widoki na rwącą rzekę poniżej i otaczającą scenerię.

Oprócz bycia popularnym miejscem turystycznym i rekreacyjnym, Tallulah Gorge jest również ważnym obszarem chronionym. Ze względu na delikatne środowisko wąwozu dostęp do niektórych obszarów jest ograniczony, a inne miejsca wymagają specjalnych pozwoleń.

Jeśli planujesz wyjazd do stanu Georgia, Tallulah Gorge i Park Stanowy powinny znaleźć się na twojej liście.

Więcej informacji na temat Tallulah Gorge można znaleźć na stronach:

Zastanawiacie się gdzie wyjechać na weekend? Wybraliśmy dla Was kilka najatrakcyjniejszych miejsc w Illinois

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię