Zastanawiacie się gdzie wyjechać na weekend? Wybraliśmy dla Was kilka najatrakcyjniejszych miejsc w Illinois

illinois

Pomimo tego, że nie możemy pochwalić się Yosemite czy Yellowstone, Matka Natura o nas, mieszkańcach Illinois nie zapomniała. Obdarzyła nas 70 parkami, obszarami przyrody i lasami.

Wśród nich podziwiać możemy przepiękne wodospady, kaniony, formacje skalne, jaskinie i ponad 200 gatunków drzew. To właśnie dzięki tej obfitości i różnorodności drzew Illinois jest jednym z najpiękniejszych stanów na podziwianie jesiennego listowia. Jesienne krajobrazy w naszym stanie zaspokoją najwybredniejszych poszukiwaczy kolorowej scenerii.

1. Galena

Choć bardziej znana ze swojej architektury, Galena jest położona na tle niesamowitych jesiennych kolorów. Wystarczy przejść się po wzgórzach w pobliżu zabytkowej dzielnicy, aby nacieszyć wzrok malowniczym jesiennym listowiem.

2. Great River Road

Na tej trasie rozciągającej się przez ponad 550 mil, od Galeny do Cahokia Mounds, zobaczymy pełne spektrum jesiennych kolorów jakie Illinois ma do zaoferowania. Od dębów poprzez orzechy a na klonach kończąc. Urwiska nad rzeką pokryte są tysiącami drzew mieniącym się odcieniami czerwieni, pomarańczy i żółci.

3. Ohio River Scenic Byway i Shawnee National Forest

Ta narodowa droga krajobrazowa prowadzi przez dolinę rzeki Ohio w Illinois- krainę malowniczych wzgórz i dramatycznych piaskowcowych klifów. Na wschodzie graniczy z Shawnee National Forest, w którym jesień nigdy nie zawodzi. Ten narodowy las jest również znany z przepięknych kwiatów pokrywających dno lasu kolorowym dywanem.

4. Mississippi Palisades State Park, Savanna

Miejsce to jest znane nie tylko ze swojego położenia przy rzece Missisipi, ale również z klifów, jaskiń i wodospadów. Piękne jesienne listowie towarzyszyć nam będzie podczas przechadzek po tym parku i lesie.

5. Starved Rock State Park

Większość z nas była w tym parku przynajmniej raz. Spektakularne kaniony Starved Rock State Park, których ściany pokryte są różnorodnymi gatunkami drzewami sprawiają, że jest to idealne miejsce na podziwianie kolorów jesieni. Uroku dodają okoliczne wodospady oraz ponad 200 odmian polnych kwiatów mieniących się pełną paletą kolorów.

6. Matthiessen State Park

Położony kilka kilometrów od Starved Rock, Matthiessen State Park oferuje jesienne widoki równie niesamowite, co jego sąsiad. W parku rośnie przewaga czarnych i białych dębów oraz czerwonych dębów. Pokrywają one nierówny teren okolicy mieniąc się jesiennymi kolorami czerwieni i pomarańczy. Przepływająca wzdłuż parku rzeka nadaje temu miejscu dodatkowy malowniczy wymiar.

7. Waterfall Glen Forest Preserve, Lemont

Ten rezerwat przyrody zajmuje przeszło 2 tysiące akrów i jest znany z pięknych wodospadów. Położony we wszystkim nam znanym Lemont jest łatwo dostępny. W nim znajdziemy przeszło 740 drzew i roślin rodzimych dla terenu Illinois oraz około 300 ssaków, gadów, płazów, ryb i ptaków.

8. Pere Marquette State Park, Grafton

Jest największym parkiem stanowym w Illinois. Położony u zbiegu rzek Missisipi i Illinois park zajmuje przeszło 8 tysięcy akrów. Założony w 1931 roku dzisiaj oferuje hotel w stylu lodge z 72 pokojami, centrum turystyczne, wystawy ekologiczne i historyczne, pole kampingowe, rampy na łodzie, 12 mil tras wędrówkowych oraz wydzielone 2 tysiące akrów na potrzeby publicznych polowań.

9. Ferne Clyffe State Park, Goreville

Położony na południu Illinois Ferne Clyffe oferuje zwiedzającym widoki na skały wapienne, klifowe jaskinie, kilka wodospadów, las i jezioro powstałe przez stworzoną w okolicy zaporę. Część między krajowej trasy rowerowej numer 76 prowadzi przez okolice tego parku.

 

10. LaRue – Pine Hills, Shawnee National Forest

LaRue – Pine Hills, jest określane jednym z bardziej wyjątkowych miejsc na świecie ze względu na swoją historię geologiczną. Skały wapienne parku, liczące dzisiaj przeszło 150 stóp wysokości, powstawały przez miliony lat zmieniając się pod wpływem zachodzących sił erozyjnych. Dziś to skalne podłoże wraz z ogromną ilością drzew oferują bajeczną jesienną scenerię.

11. Route 66

Jesienny przejazd historyczną trasą 66 jest najpiękniejszy ze wszystkich pór roku. Część trasy prowadząca z Chicago do rzeki Missisipi prowadzi przez piękne bulwary, malownicze prerie i zapierające dech w piersiach urwiska pokryte jesiennym listowiem.

12. Garden of the Gods

Dramatyczne formacje skalne i klify w Garden of the Gods zapewniają niepowtarzalne pejzaże. Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych parków Illinois jesienną porą. Spektakularne widoki oferują trasy wędrówkowe do Camel Rock, Anvil Rock i Devil’s Smoke Stack. Raj dla turystów i fotografów.

ZS

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię