Odkryj największy cud natury w stanie Kansas

Natura zaskakuje, urzeka i inspiruje. Niektóre naturalne formacje tak zdumiewają, że wydają się być nie z tego świata.

Każdy stan posiada zapierające dech krajobrazy, które wprawią cię w zdumienie.

Kansas

  • Monument Rocks

Skały pomnikowe znane również pod nazwą Chalk Pyramids – Piramidy Kredowe to seria formacji kredowych o różnorodnej wysokości, gdzie najwyższa piramida sięga 70 stóp.

Te wysokie naturalne formacje są kultowym cudem natury, znanym ze swojego uderzającego wyglądu i znaczenia historycznego.

 

Najbardziej charakterystyczną cechą Monument Rocks są ich wysokie, białe iglice, które dramatycznie wznoszą się nad otaczającym krajobrazem. Skały składają się z warstw kredy i łupków, które zawierają skamieniałości prehistorycznych stworzeń morskich, dostarczając cennych informacji na temat starożytnej historii Ziemi.

Skały pomnikowe stanowiły ważny punkt orientacyjny na historycznych szlakach, w tym Butterfield Overland Despatch (BOD) i Smoky Hill Trail, z których w XIX wieku korzystali pionierzy, handlarze i podróżnicy. Skały służyły jako znaczniki nawigacyjne i zapewniały schronienie podróżnym.

Kansas Sampler Foundation, której misją jest podtrzymywane kultury wiejskiej Kansas uznał Monument Rocks za jeden z Ośmiu Cudów Kansas.

Monument Rocks znajdują się w hrabstwie Gove w stanie Kansas, niedaleko miasta Oakley. Są częścią większego obszaru geologicznego znanego jako formacja kredowa Niobrara.

Więcej informacji na temat Monument Rocks można znaleźć na stronach:

Najlepsze miejsca na romantyczną randkę jesienią w USA

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię