Odkryj największy cud natury w stanie Idaho

Natura zaskakuje, urzeka i inspiruje. Niektóre naturalne formacje tak zdumiewają, że wydają się być nie z tego świata. Każdy stan posiada zapierające dech krajobrazy, które wprawią cię w zdumienie.

Idaho

  • Shoshone Falls

Wodospad Shoshone to naturalny klejnot stanu Idaho. Często nazywany Niagarą Zachodu ze względu na imponującą szerokość – 274 metrów, Wodospad Shoshone jest jednym z bardziej imponujących wodospadów w USA. Ma około 64,6 m wysokości, co czyni go jednym z najwyższych wodospadów w Stanach Zjednoczonych. Niagara Falls ma 51 metrów wysokości i  790 metrów szerokości.

 

Shoshone Falls znajduje się na rzece Snake w pobliżu miasta Twin Falls, wraz z okolicznym terenem tworzy park stanowy.

Utworzony przez kataklizmiczną powódź podczas plejstoceńskiej epoki lodowcowej około 14 000 lat temu, wodospad Shoshone wyznacza historyczną górną granicę migracji ryb w rzece Snake.

Od 30 marca do 30 września pobierana jest opłata za wjazd na teren parku w wysokości 5 USD. W parku znajduje się punkt widokowy, wystawy interpretacyjne i system szlaków wzdłuż południowego brzegu kanionu rzeki Snake. Szlaki zapewniają dostęp do pobliskich atrakcji, w tym do jeziora Dierkes i skoczni Evela Knievela z 1974 roku. Każdego roku do parku wjeżdża około 300 000 pojazdów.

Więcej informacji na temat Shoshone Falls można znaleźć na stronach:

Odkrywanie architektury Franka Lloyda Wrighta w USA

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię