Osiem najpiękniejszych jesiennych miejscówek

1. Bieszczady

Tonące w złocie, czerwieni i rudościach Bieszczady, wczesną jesienią wyglądają magicznie. Wrzesień i październik malują Bieszczady barwami jakich nie wymyśliłby najbardziej utalentowany artysta. To trzeba zobaczyć choć raz w życiu.

 

2. Transylwania w Rumunii

Miejsce znane głównie z legend o hrabim Drakuli, zachwyca widokami również za dnia. Jesień prezentuje się tam wyjątkowo sielankowo i magicznie.

 

3. Kioto w Japonii

Feeria barw przebarwiających się jesienią liści, odbijających w wodach licznych oczek i stawów. Dawna stolica Japonii zachwyca bezwarunkowo.

 

4. Budapeszt na Węgrzech

Stolica Węgier pełna jest parków malowniczo przeglądających się w wodach Dunaju. Jesienne barwy nadają im magicznego uroku.

 

5. Bawaria w Niemczech

Bawarskie lasy, słoneczne winnice i szczyty Alp górujące nad nimi, w jesiennym świetle prezentują się wyjątkowo pięknie.

 

6. Huang Shaw w Chinach

Surowa uroda skalistych szczytów w słonecznej, jesiennej mgle zapiera dech

 

7. Dolina Loary we Francji

Przebarwiające się jesiennie winnice cieszą oczy, a  zbierane w tym czasie winne grona i degustacja win, zaspokajają najbardziej wytrawny smak.

 

8. Nowa Anglia w USA

Stany Vermont, Massachusetts, New Hampshire, Connecticut i Rhode Island, na wschodnim wybrzeżu USA to istna eksplozja jesiennych kolorów i jedno z najlepszych na świecie miejsc, do cieszenia się urokami tej pory roku.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię