Przepis na domowy likier kokosowy

W ostatnim czasie, zauważyć można powrót do natury i wszystkiego co jej bliskie. Popularnością cieszą się naturalne wyroby, stworzone domowymi metodami, bez sztucznych dodatków i chemicznych wypełniaczy.

W końcu tylko wówczas mamy pewność, że to co jemy jest bezpieczne i w 100% znamy skład produktów. Nie ma chyba nic lepszego, od świeżo upieczonego o poranku chleba, ciasta drożdżowego, pysznych przetworów służących nam cały rok czy wędlin z wiejskiej wędzarni.

W dzisiejszych czasach, takie rozwiązania są na wagę złota. Dobrym pomysłem są nalewki i likiery „home made”, gdyż ich niepowtarzalny smak i naturalne składniki, zaskoczą nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

Oto przepis na domowy likier kokosowy:

Składniki:
– 100 ml wódki
– 100 g wiórków kokosowych
– 150 ml mleka skondensowanego słodzonego
– 200 ml mleka skondensowanego niesłodzonego
– 150 g mleczka kokosowego

Dodatkowo:
– słoik o pojemności 1 litra
– sitko
– butelka na gotowy likier

Wykonanie:
Do słoika wsypujemy wiórki kokosowe i dodajemy do nich kolejno: mleczko kokosowe, niesłodzone mleko skondensowane. Całość zalewamy wódką. Odstawiamy na tydzień w chłodne, ciemne i suche miejsce. Raz dziennie potrząsamy słoikiem. Po 7 dniach wylewamy zawartość na sitko i solidnie odciskamy. Do otrzymanego płynu dodajemy słodzone skondensowane mleko, przelewamy wszystko do butelki i gotowe.

Smacznego!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię