30 sposobów na wykorzystanie wody utlenionej

30 sposobów na wykorzystanie wody utlenionej

1. Odkażenie ran. To podstawowe zastosowanie wody utlenionej, która zazwyczaj stanowi podstawowe wyposażenie domowej apteczki.
2. Płukanie ust. Skład chemiczny wody utlenionej pozwala na skuteczne zwalczanie zarazków znajdujących się w jamie ustnej.
3. Wybielanie zębów. Wymieszanie wody utlenionej, wody zwykłej i płukanie tą mieszanką ust pozwala na uzyskanie efektów w postaci bielszych zębów.
4. Odkażanie szczoteczki do zębów. Wystarczy namoczyć ją włosiem do dołu w wodzie utlenionej.
5. Płukanie gardła. Płukanie gardła wodą utlenioną to sprawdzony sposób na pozbycie się bólu gardła.

6. Płukanie ust podczas choroby. Płukanie jamy ustnej wodą utlenioną często wykorzystywane jest podczas przeziębienia.
7. Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z ust. Płukanie ust pozwala pozbyć się przykrego zapachu z ust.
8. Wspomaganie leczenia chorób skóry. Rozcieńczona woda utleniona pomaga w walce z chorobami skóry, takimi jak grzybica czy łuszczyca.
9. Zapobieganie ukąszeniom owadów. Woda utleniona to składnik domowej roboty sprayu na owady. Do jego wykonania niezbędny będzie cukier i woda.
10. Udrożnienie dróg oddechowych. Roztwór w z wody utlenionej i wody to sposób na poradzenie sobie z katarem i chorymi zatokami.

 

11. Czyszczenie pędzli do makijażu. Moczenie pędzli w ciepłej wodzie z wodą utlenioną pozwala na zadbanie o ich odpowiednie odkażenie.
12. Mycie twarzy. Woda utleniona może być wykorzystywana zamiennie z tonikiem do twarzy.
13. Zwalczanie trądziku. Przyjmowanie twarzy wodą utlenioną pomaga osobom zmagającym się z trądzikiem poprzez swoje działanie antybakteryjne.
14. Wybielenie paznokci. Pasta wybielająca z wody utlenionej i sody oczyszczonej pozwala na pozbycie się przebarwień z paznokci.
15. Wykonanie peelingu. Woda utleniona może być składnikiem domowych peelingów. Najlepiej połączyć ją z sokiem z cytryny i szklanką sody oczyszczonej.

16. Czyszczenie uszu. Wystarczy wlać kilka kropel wody utlenionej do ucha i przechylić głowę, tak aby nie wypłyną. W takiej pozycji warto wytrzymać około 3 minut.
17. Zmiękczanie stóp. Namoczenie stóp w ciepłej wodzie z wodą utlenioną pozwala na nawilżenie twardej i suchej skóry na stopach.
18. Usuwanie plam z ubrań. Woda utleniona może okazać się niezwykle pomocne w usuwaniu plam z wina czy krwi.
19. Niwelowanie brzydkich zapachów.
20. Usuwanie pleśni poprzez spryskanie jej wodą utlenioną i wytarcie gąbką.

21. Czyszczenie deski do krojenia. Zastosowanie wody utlenionej pozwala na usunięcie z niej bakterii.
22. Czyszczenie różnego rodzaju powierzchni.
23. Czyszczenie nawilżacza powietrza. Tego typu urządzenia stanowią idealne środowisko do rozwoju bakterii i grzybów, dlatego tak ważne jest ich regularne czyszczenie. Odświeżacze powietrza z powodzeniem można czyścić przy pomocy mieszanki wody utlenionej i zwykłej, przegotowanej wody.
24. Usuwanie plam z dywanów i wykładzin. Miękka szmatka zwilżona wodą utlenioną pozwala na delikatne usunięcie zanieczyszczeń i plam znajdujących się na dywanie.
25. Czyszczenie toalety. Woda utleniona może być wykorzystywana do czyszczenia muszli klozetowej.

26. Posprzątanie lodówki. Lodówka może stać się prawdziwym siedliskiem bakterii, dlatego tak ważne jest zadbanie o jej solidne czyszczenie, które można przeprowadzić przy pomocy wody utlenionej.
27. Odnowienie garnków. Pasta z wody utlenionej i sody oczyszczonej pozwala na pozbycie się tłustego, ciemnego osadu z powierzchni przypalonych garnków.
28. Usuwanie osadu z mydła, który powstaje na wannie lub umywalce. W tym celu wystarczy wymieszać wodę utlenioną z niewielką ilością wody i tak przygotowanym preparatem spryskać zabrudzoną powierzchnię.
29. Czyszczenie i rozjaśnienie fug. W tym celu wystarczy zastosowań roztwór wody utlenionej i wody.
30. Czyszczenie okien i luster. Woda utleniona to środek, który doskonale sprawdza się podczas czyszczenia szklanych powierzchni.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię