Urokliwe wyspy w USA. Nie wszyscy wiedzą o ich istnieniu

fot. print screen YouTube/ Luxury Travel Place

Aby cieszyć się cudownymi widokami wcale nie musimy  przekraczać granicy Stanów Zjednoczonych. Wspaniałą alternatywą dla dalekich podróży są małe amerykańskie wyspy. Prezentujemy cztery wyjątkowo urokliwe. Zobaczcie sami.

1. Little Palm Island, Floryda

To prywatna wyspa wyspie na zachodnim krańcu Newfound Harbor Keys.  Otoczona jest piaszczystymi, białymi plażami, palmami, turkusową wodą oraz bujną, egzotyczną roślinnością. To jedyna prywatna wyspa otwarta dla turystów na terytorium Stanów Zjednoczonych. Znajduje się tam przepiękny, luksusowy ośrodek wypoczynkowy. Istny raj na ziemi. Na wyspę można dostać się z Little Torch Key. Transport dla gości hotelowych jest wliczony w cenę. Najbliższe lotnisko to Key West (EYW), oddalone od wyspy o 26 mil.

2. Cumberland Island, Georgia

Jest to jedna z wysp należących do Sea Islands, leżąca u wybrzeży Georgii.  Wyspa ma 29 km długości i od 0,6 do 4,1 km szerokości. W 1972 roku, ze względu na unikalne walory geograficzne, przyrodnicze i dziedzictwo kulturowe utworzono tam rezerwat.

Jest tam ponad 80 km szlaków pieszych, jedno duże pole campingowe oraz kilka malutkich. Na wyspę można dostać się promem z miejscowości  St. Mary’s. Czas podróży wynosi około 45 min. Częstotliwość kursowania zależy od dnia tygodnia i od pory roku.

3. Anderson Island, Waszyngton

Wikipedia

Na wyspę można dojechać w 1.5 h z Seattle. Mimo bliskiego położenia dużego miasta, jest to wyjątkowo spokojne miejsce. Znajduje się tam wiele zabytkowych farm. Zamieszkuje ją tylko 1000 osób. Na wyspę można dostać się promem, który pływa co 20 min. Najbliższe lotnisko jest w Seattle-Tacoma (SEA). Jeśli chodzi o zakwaterowanie to najpopularniejszą bazą noclegową jest pole kempingowe. Można zatrzymać się też w niewielkim pensjonacie.

4. Madeleine Island, Wisconsin

 

Mała urokliwa wyspa, położona na jeziorze Superior w stanie Wisconsin. To  popularny rejon wypoczynkowy.  Mieści się tam Park Stanowy, Big Bay, idealne miejsce dla amatorów aktywnego wypoczynku i spacerów. Wyspa słynie z pięknych plaż. Można tu wędkować i uprawiać żeglarstwo, także pływać kajakiem. Nocleg można znaleźć na kampingu lub w miejscowym pensjonacie. Na wsypę można dostać się promem z miejscowości Bayfield.

AL

źródło: You Tube, Wikipedia, Best Life

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię