10 błędów popełnianych przez osoby wyjeżdżające na urlop

Sezon wakacyjny dobiegł końca, ale wiele osób dopiero teraz planuje wybrać się na zasłużony urlop, aby skorzystać z niższych cen. Warto zatem sprawdzić, jakie błędy popełniają urlopowicze i upewnić się, że takie sytuacje Ciebie nie dotyczą.

1. Niekontrolowanie wycieków wody.

Sprawdź, czy żaden kran nie przecieka, a najlepiej odetnij dopływ wody w mieszkaniu. Dzięki temu nie poniesiesz dodatkowych kosztów związanych ze zbędnym wyciekiem wody i nie zalejesz mieszkania.

2. Brak czujników dymu.

A szkoda, bo to bardzo przydatne urządzenia na co dzień, a już na pewno podczas dłuższych wyjazdów. Jak tylko alarm zadzwoni, mieszkańcy są o tym informowani, co umożliwia podjęcie odpowiednich kroków.

 

3. Brak ochrony przed włamaniem.

Instalowanie odpowiednich systemów (kamer, czujników ruchu) na prywatnych posesjach to nadal rzadkość w Polsce, ale jest to skuteczna metoda. Dobrą alternatywą jest upewnienie się, że dom sprawia wrażenie, jakby ktoś w nim regularnie przebywał.

4. Pozostawianie wszystkiego na widoku.

Ukryj lub zabezpiecz wartościowe wyposażenie ogrodu. Zasłoń rolety tak, aby nie dało się przez nie zajrzeć do środka. Upewnij się, że drzwi i okna są zamknięte, a także schowaj wszystkie wartościowe przedmioty.

5. Składowanie poczty i przesyłek.

Gdy listów i paczek jest tak dużo, że nie mieszczą się w skrzynce i na podjeździe, łatwo się domyślić, że dom stoi pusty. Poproś kogoś, aby odbierał Twoją korespondencję.

6. Rozpowiadanie wszystkim o swoich planach.

Każdy chce się pochwalić zagranicznym urlopem, ale ciężko przewidzieć, w czyje uszy wpadną te informacje. Oszczędź się do najbardziej zaufanych osób. Uważaj na social media!

7. Ignorowanie prognozy pogody.

Sprawdź, jakie będą warunki atmosferyczne i odpowiednio przygotuj swój dom i jego otoczenie.

8. Zapominanie o zwierzętach i roślinach.

Zostaw wodę, jedzenie, ustaw odpowiednią temperaturę. Jeśli planujesz długi wyjazd, poproś kogoś, aby zatroszczył się o to na bieżąco.

 

9. Zostawianie podłączonych kabli.

Odłącz urządzenia, które nie muszą działać podczas Twojej nieobecności.

10. Zostawianie bałaganu.

W ferworze przygotowań łatwo zapomnieć o bieżącym sprzątaniu, ale to, co zastaniesz po powrocie może być naprawdę przykrym doświadczeniem.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię