10 najpiękniejszych górskich miasteczek w USA na jesienną podróż

gory usa jesien

Jeśli chcesz doświadczyć jesiennego piękna kolorów na tle malowniczych gór wybierz się w podróż do jednego z amerykańskich górskich miasteczek.

Kilka dni spędzonych jesienią w górzystych rejonach Stanów Zjednoczonych dostarczą ci zapierające dech w piersiach widoki, niezapomniane uroki natury i rześkie górskie powietrze.

Oto 10 najpopularniejszych górskich miasteczek z magicznymi jesiennymi kolorami listowia:

1. Asheville, Karolina Północna

Położone w paśmie górskim Blue Ridge, Asheville słynie z żywych kolorów jesieni – czerwieni, pomarańczy i złota. To urocze górskie miasteczko, często nazywane „Krainą Niebios”. Przebiegająca przez ten obszar droga Blue Ridge Parkway jest jedną z najbardziej malowniczych tras w kraju jesienią. Jesienią ta kultowa trasa zamienia się w kolorowy korytarz drzew, w którym każdy zakręt odsłania nową panoramę naturalnego jesiennego piękna.

2. Stowe, Vermont

Stowe to kwintesencja małego miasteczka w regionie Nowej Anglii.  Stowe położone jest w Górach Zielonych. Tym, co wyróżnia Stowe w tym magicznym sezonie, jest żywa ekspozycja klonów cukrowych, które słyną ze wspaniałych odcieni czerwieni i pomarańczy. Urzekające kolory jesienni na tle tradycyjnej architektury regionu sprawiają wrażenia jakby miasteczko zatrzymało się w czasie.

vermont

Popularne górskie miasteczka w USA

3. Gatlinburg, Tennessee

Położony w Great Smoky Mountains, Gatlinburg oferuje mieszankę jesiennej roślinności, uroczych domków i zajęć na świeżym powietrzu. Clingmans Dome Road i szlak przyrodniczy Roaring Fork Motor Nature Trail to doskonałe miejsca do zanurzenia się w piękno jesiennego listowia.

4. Bar Harbor, Maine

Bar Harbor, położony na wyspie Mount Desert Island, zapewnia wyjątkowy wgląd na wybrzeże jesienną porą. Park Narodowy Acadia ze swoimi różnorodnymi krajobrazami jest obowiązkowym punktem wizyty w miesiącach jesiennych.

5. North Conway, New Hampshire

North Conway położone jest w Górach Białych. Dzięki urokowi wioski i bliskości najbardziej spektakularnych krajobrazów naturalnych w regionie, to malownicze miasteczko jest  mekką miłośników oglądania jesiennego listowia. Różnorodność gatunków drzew, od klonów po brzozy, zapewnia bogaty i żywy pokaz zmieniających się kolorów. Autostrada Kancamagus, często nazywana „Kanc”, to malownicza obwodnica wijąca się przez serce Gór Białych i krajobrazy pełne kolorowego listowia. Oprócz listowia, na tej trasie warto zatrzymać się przy wodospadach Sabbaday i krytym moście Albany.

6. Boone, Karolina Północna

Położona w górach Blue Ridge miejscowość Boone słynie z uroku Appalachów i pięknych jesiennych liści. Często nazywana „ukrytym klejnotem regionu” jesienią zadziwia kolorami czerwieni, pomarańczy i złota oraz górskim krajobrazem. Oprócz przejażdżki Blue Ridge Parkway warto udać się do stanowego parku Grandfather Mountain, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na góry i jesienne listowie.

7. Lake Placid, Nowy Jork

Położone w samym sercu gór Adirondack Lake Placid otoczone jest dziewiczymi jeziorami i gęstymi lasami. Jesienne listowie wokół Mirror Lake i regionu High Peaks zapierają dech w piersiach. Autostrada Whiteface Mountain Veterans Memorial prowadzi do zapierających dech w piersiach widoków na tle majestatycznych gór Adirondacks.

8. Breckenridge, Kolorado

Podczas gdy Kolorado jest bardziej znane ze sportów zimowych, Breckenridge jest równie oszałamiające jesienią. Drzewa osiki w okolicy zmieniają kolor na złoty, tworząc piękny kontrast z  położonymi  tle Górami Skalistymi.

9. Jackson Hole, Wyoming

Jackson Hole, położony w paśmie gór Teton, oferuje wspaniałe widoki na góry i żywe kolory jesieni. Park Narodowy Grand Teton i rzeka Snake to doskonałe miejsca do podziwiania jesiennego krajobrazu. Kontrast pomiędzy złotymi osikami a sylwetkami surowych gór tworzy zapierający dech w piersiach widok.

10. Taos, Nowy Meksyk

Otoczony górami Sangre de Cristo, Taos oferuje południowo-zachodnie spojrzenie na jesienne liście. Połączenie złotych osików i architektury w stylu adobe stwarza wyjątkowy i niepowtarzalny jesienny krajobraz.

Najbardziej selektywne szkoły wyższe w USA

Posłuchaj podcastów: 

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię