11 dobrze płatnych prac, które możesz wykonać w domu

Jeśli jesteś jedną z osób, która została zmuszona przez pandemię koronawirusa do pracy z domu w ciągu ostatniego roku, mamy dla ciebie dobre wiadomości. Praca zdalna z domu zyskała na popularności w ciągu ostatniego roku również wśród pracodawców poszukujących pracowników.

Badania przeprowadzone przez National Council on Compensation Insurance (NCCI) pokazują, że przed pandemią około 6% zatrudnionych Amerykanów pracowało z domu. Podczas pandemii procent ten urósł do 67.

Jeśli przyzwyczaiłeś się do pracy w kapciach i nie chcesz wracać do biura poniższa lista zawodów pomoże ci w zmianie kariery kiedy twój obecny szef stwierdzi, że jest czas wracać do biura:

1. Programista komputerowy – według Biura Statystyki Pracy (U.S. Bureau of Labor Statistics – BLS) praca z domu jest jedną z najczęstszych opcji zatrudnienia dla programistów. Programiści komputerowi zarabiają średnio 89 190 dolarów rocznie.

 

2. Wyprowadzanie i opieka nad psami – jest to jedna z najszybciej rozwijających się branż usługowych. Popularna strona Rover łączy właścicieli zwierząt domowych z ich opiekunami, pokazuje stawki za opiekę dzienną dla psów, wyprowadzanie psów i wyżywienie dla psów w Twojej okolicy. Jak podaje BLS średnia pensja w tym zawodzie to 26 370 USD rocznie.

3. Bloger – umiejętność pisania w tym zawodzie to tylko jedna strona medalu, aby odnieść sukces. Blogowanie to ciężka praca, w której znajomość biznesu i tematyki online plus budowania stron i pozycjonowania są podstawą.

4. Konsultant – wiedza specjalistyczna w dziedzinach takich jak biznes, komunikacja, usługi finansowe, ubezpieczenie, technologia internetowa, prawo i medycyna to gwarancja pracy z domu jako konsultant. Średnie roczne zarobki konsultanta to 87 660 USD rocznie.

 

5. Web Developerwedług BLS mediana wynagrodzenia dla programisty internetowego wynosi 77 200 USD. Ponadto przewiduje się, że ta dziedzina będzie rosła szybciej niż przeciętnie inne.

6. Pisanie wniosków o dotacje – tak zwanych grantów. Oprócz robienia badań tematycznych pisania wniosków, autorzy grantów tworzą propozycje rzemieślnicze dla organizacji lub osób, które ubiegają się o finansowanie. Witryna z ofertami pracy Indeed podaje, że twórcy grantów zarabiają średnio około 52 674 USD rocznie.

7. Transkrypcjonista – sądy, adwokaci potrzebują reporterów sądowych. Wiele firm biznesowych i medycznych również zatrudnia transkrypcjonistów. Praca wymaga bardzo dobrych umiejętności słuchania, szybkiego pisania na klawiaturze i znajomości pisania dokumentów biznesowych. BLS podaje, że reporterzy sądowi średnio zarabiają 35 270 USD na rok.

8. Niezależny pisarz – pisanie i redagowanie treści artykułów online oraz materiałów komercyjnych i edukacyjnych jest dobrym zawodem do wykonywania z domu. Tak zwany pisarz freelancer pracuje jednocześnie dla wielu klientów jako samozatrudniony. Według BLS, niezależni pisarze średnio zarabiają 67 120 USD rocznie.

9. Pisarz techniczny – pisanie techniczne to rodzaj pisania, który wymaga specjalistycznych umiejętności. Wielu pisarzy technicznych specjalizuje się w inżynierii, nauce lub technologii. Ci freelancerzy zazwyczaj zarabiają więcej niż większość niezależnych pisarzy. Według BLS średnia roczna pensja wynosi 74 650 USD.

10. Instruktor na YouTube – jeśli jesteś w jakiejś dziedzinie ekspertem możesz przenieść swoje talenty i umiejętności na światową scenę zakładając konto YouTube i tworząc filmy instruktażowe. Zarobki opierają się na zdolności do przyciągania widzów i przychodach z reklam. Średni zarobek to 18 USD za 1000 wyświetleń reklamy.

11. Wsparcie IT – pracownicy pomocy technicznej, jak są czasami nazywani, mogą pracować niezależnie lub dla firmy takiej jak Apple czy Dell. Z domu oferują pomoc telefoniczną, aby pomóc użytkownikom komputerów w rozwiązaniu ich problemów technicznych. Według BLS średni dochód to 55 510 USD rocznie.

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię