15 niezwykłych pomysłów na wykorzystanie filtrów do kawy

Poniższe pomysły na wielorazowe wykorzystanie filtrów do kawy mogą przydać się nie tylko w sytuacjach przetrwania.

Oto 15 sposobów na wykorzystanie filtrów do kawy:

1. Użyj filtra do kawy jako prowizorycznej szmatki lub ręcznika papierowego

2. Podczas gotowania lub spożywania posiłków na świeżym powietrzu przykryj talerze i miski z jedzeniem filtrami do kawy, aby powstrzymać owady od siadania.

3. Użyj filtra do kawy do wstępnego przefiltrowania zebranej wody. Następnie przetwórz ją w normalny sposób, zwykle przez gotowanie lub przy użyciu systemu filtracji. Filtr do kawy usunie większe zanieczyszczenia i pomoże przedłużyć żywotność drogich filtrów.

 

4. Zrób jednorazowy talerz lub miskę, szczególnie do suchej żywności. W sytuacjach SHTF oszczędzisz w ten sposób wodę na zmywanie talerzy.

5. Chroń swoje żeliwne patelnie przed rdzą umieszczając kilka filtrów do kawy na patelni, gdy nie jest używana. Filtr wchłonie wilgoć i zapobiegnie rdzewieniu.

6. Użyj filtra do kawy jako awaryjnego papieru toaletowego.

7. Zrób odświeżacz powietrza. Napełnij filtr do kawy sodą oczyszczoną, zakręć i gotowe. Soda oczyszczona pochłonie wszelkiego rodzaju nieprzyjemne zapachy.

8. Wykorzystaj filtr do kawy do zrobienia prowizorycznego bandaża lub plastra.

9. Filtr posłużyć może do pochłaniania ekstra tłuszczu. Podczas gotowania tłustych potraw umieść filtr do kawy na wierzchu potrawy. Nie wyrzucaj!

10. Filtr nasączony tłuszczem może posłużyć do rozpalenia ognia.

11. Zrób lejek przez odcięcie końcówki stożkowego filtra do kawy.

12. Zrób torebkę na herbatę ziołową. Zbierz trochę świeżych ziół, zmiażdż je, a następnie zrób mały woreczek z filtra do kawy. Zwiąż górę odrobiną sznurka z zestawu do przetrwania SHTF.

13. Użyj do wykiełkowania nasion. Aby wykiełkować nasiona, zwilż filtr do kawy, a następnie umieść nasiona w środku. Złóż go, a następnie umieść filtr z nasionami w plastikowej torebce, aż wykiełkują. Jeśli możesz, trzymaj małą torebkę z kiełkami w ciemnym miejscu przez kilka dni, a następnie przenieś ją w pobliże światła, aby rozwinął się chlorofil. Niektóre dobre nasiona to fasola mung, kiełki fasoli oraz mieszane nasiona brokułów i rzodkiewki.

14. Zawiń świeże warzywa w filtry do kawy, zanim włożysz je do lodówki. Filtr do kawy pomoże wchłonąć wilgoć i dłużej zachowa świeżość i chrupkość produktów.

15. Filtr do kawy może być używany jako substytut chusteczki do nosa.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię