ZUS aktywował ponad 142 tysiące bonów turystycznych

Ponad 142 tysiące Polskich Bonów Turystycznych zostało aktywowanych przez platformę internetową ZUS – poinformował dziś Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Ich łączna wartość to 122 miliony złotych.

Jak podkreśla ZUS, do tej pory za pomocą bonów turystycznych dokonano ponad 2 tysiące 200 płatności na kwotę 1 miliona 770 tysięcy złotych. Podmiotów gospodarczych, w których można z nich korzystać nich jest obecnie 8 111 w całej Polsce.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje również, że aktywacja bonu turystycznego możliwa jest jedynie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS przez osobę uprawnioną do skorzystania ze świadczenia. Wymagane jest do tego założenie konta w serwisie. Podmioty, które chcą oferować wypoczynek, opłacany bonem, również muszą zarejestrować się w PUE ZUS.

Projekt ustawy o bonie turystycznym powstał z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy i został przyjęty przez Sejm 15 lipca. Wszedł w życie 1 sierpnia. Zgodnie z ustawą o Polskim Bonie Turystycznym, świadczenie w wysokości pół tysiąca złotych będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i 500 plus im się nie należy.

W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przysługuje dodatkowy bon o wartości 500 złotych. Za pomocą bonu będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski.

Bon jest ważny do 31 marca 2022 roku i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Zakład Ubezpieczeń Społecznych/wczesn./d Pilecki/w kj

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię