TikToka przejmą Walmart i Oracle, ogłosił Donald Trump

Prezydent Donald Trump poinformował, że chińska aplikacja społecznościowa TikTok zostanie najprawdopodobniej przejęta przez amerykańskie firmy. Ma to pozwolić na uniknięcie zakazu ściągania programu na terenie Stanów Zjednoczonych.

„Wypracowaliśmy już umowę, myślę, że Walmart kupi ich razem z Oracle i ich prezesem Larrym Allisonem. To będzie niesamowite połączenie. Zbliżamy się do finalizacji umowy i cała technologia związana z TikTokiem będzie najprawdopodobniej przeniesiona do wspaniałego stanu Teksas „ – ocenił Trump.
Prezydent Trump dodał, że poprosił właścicieli korporacji zainteresowanych kupnem TikToka o przekazanie pięciu miliardów dolarów na fundusz edukacyjny. – „Abyśmy mogli uczyć ludzi o prawdziwej historii naszego kraju. Prawdziwej historii, nie fałszywej” – podkreślił na wiecu wyborczym w Fayetteville w Karolinie Północnej.
Prezydentowi USA zależy, aby dane Amerykanów były przetwarzane na terenie USA, ponieważ obecna polityka firmy zarządzającej TikTokiem w zakresie prywatności mogła stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Trump wyznaczył chińskiej spółce ultimatum, w ramach którego, jeśli nie dojdzie do porozumienia ws. sprzedaży, to od 20 września na terytorium USA wejdzie w życie zakaz pobierania aplikacji. Prezydent USA o porozumieniu ws. przejęcia części TikToka przez Walmart i Oracle poinformował na dobę przed upływem wyznaczonego terminu.
Z wydzielonej części spółki powstanie nowa firma, która będzie nosić nazwę TikTok Global. Według agencji Bloomberg, Oracle planuje przejąć 12,5 proc. udziałów w TikTok Global, podczas gdy Walmart Inc. powiedział, że wstępnie zgodził się na zakup 7,5 proc. udziałów. W pięcioosobowym zarządzie spółki cztery miejsca mają przypaść Amerykanom, w tym jedno dyrektorowi generalnemu Walmartu Dougowi McMillonowi.
 

ZSS, APP

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię