Najlepsze lotniska w Europie – ranking

W najnowszym rankingu europejskich lotnisk wyróżniono aż 50 najlepszych. Pod uwagę brano wiele czynników, które razem tworzą doznanie pasażerów spędzających czas przed lotem.

Były to m.in. liczba sklepów, restauracji i barów, koszty parkowania samochodu, liczba pasażerów obsługiwana w ciągu roku oraz jakość obsługi. Wybierając się w daleką podróż, lepiej wcześniej upewnić się, czy lotnisko, które wybraliśmy spełnia nasze oczekiwania.

Które więc są najlepsze? Które mają najwięcej sklepów? Na których nie zgubimy się my lub nasze bagaże? I jak w tym rankingu plasują się polskie lotniska?

Pierwsze miejsce zajmuje lotnisko w Stambule (8.88/10) – co roku odprawia się tam najwięcej (ponad 37 milionów) pasażerów, którzy wysoko oceniają to doświadczenie.
Na drugim miejscu możemy znaleźć lotnisko w Atenach (7.83/10), które jest najlepszym miejscem do zakupów przed lotem, ponieważ posiada aż 99 sklepów i 26 restauracji.
Trzecie miejsce należy do lotniska w Kopenhadze, które co roku odwiedza ponad 9 milionów pasażerów.
Czwarte miejsce zajmuje lotnisko w Helsinkach, a piąte Lotnisko im. Josepa Tarradellasa w Barcelonie. Pierwszą dziesiątkę zamyka lotnisko w Zurychu.

Lotnisko Chopina w Warszawie wypadło najlepiej, jeśli chodzi o polskie porty lotnicze – zajęło czternaste miejsce (5.59/10). Tym samym okazało się lepsze od wielu niemieckich czy francuskich konkurentów. Niestety nie ma na nim wielu restauracji, czy sklepów, co znacznie podniosłoby ocenę. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach znalazł się natomiast na dwudziestym trzecim miejscu (4.80/10).

Gdzie warto wybrać się zimą? Sześć ciekawych propozycji

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię