Odkryj wspaniały świat muzyki Charliego Chaplina

0
284

W tym roku jesienne koncerty organizowane przez North Shore Chamber Music Festival (NSCMF) prezentowane są zarówno na żywo jaki i w formie livestream.

Seria koncertów jesiennych i rozmów o muzyce zatytułowana onstage / offstage rozpoczęła się 10 września. Jeśli przeoczyliście wczorajszy wspaniały koncert “Charlie Chaplin’s Smile” to zapraszamy dzisiaj na jego powtórkę (18 października o 2 po południu czasu Chicago. Będzie to jednocześnie  ostatni październikowy koncert z serii na żywo w sali recitalowej PianoForte w Chicago.

Koncert livestream kosztuje $20 na rodzinę i dostępny jest pod adresem  https://nscmf.org/concert/charlie-chaplins-smile-2/ Film archiwalny będzie dostępny przez 48 godzin po transmisji.

Koncert będzie trwał około 75 minut, podczas których oprócz muzyki i ciekawostek o Chaplinie, będziemy mogli usłyszeć historie z życia artystów oraz porozmawiać o ich muzyce i profesjonalnym życiu.

Dyrektor artystyczny NSCMF i skrzypek koncertowy Vadim Gluzman jest kuratorem nowej serii. Jak mówi stworzył nową serię w swobodnym formacie z “z myślą o odkrywaniu” muzyki i życia muzyków jako profesjonalnych artystów muzyki klasycznej żyjących w czasach współczesnych, na scenie i poza nią. „Tworzenie muzyki polega na łączeniu się i zawsze działa na zasadzie wzajemności, od artystów do publiczności i z powrotem od publiczności do artysty. Przez ostatnie 10 lat festiwal sprzyjał przyjaznej atmosferze, która usuwa formalności, które mogłyby stworzyć granicę między publicznością a artystami ”– mówi Gluzman. „Podczas panującej globalnej izolacji naszym celem jest zniesienie tych granic, a zbudowanie społeczność jest szczególnie wzruszające. Chcemy stworzyć niezapomniane wieczory, które z pewnością podniosą państwa na duchu”, podkreśla dyrektor artystyczny NSCMF i skrzypek koncertowy Vadim Gluzman.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię