Joe Biden: „Naród przemówił i dał nam jasne, przekonujące zwycięstwo”

fot: print screen/Fb/JoeBiden

Kandydat demokratów Joe Biden ogłosił zwycięstwo w wyborach prezydenckich. „Jestem dumny, że obdarzyliście mnie taki zaufaniem. Nie będę prezydentem, który będzie dzielił stany na czerwone i niebieskie, wierzę w Stany Zjednoczone – powiedział Joe Biden

W przemówieniu wygłoszonym w Wilmington w stanie Delaware Joe Biden oświadczył, że „naród przemówił i dał nam jasne, przekonujące zwycięstwo”. 

fot: print screen/Fb/Joe Biden

Zapowiedział, że jako prezydent będzie dążył do zjednoczenia Amerykanów. Dodał, że rozumie rozczarowanie tych, którzy głosowali na Donalda Trumpa i podkreślił, że nie należy traktować przeciwników jak wrogów. Zadeklarował, że nie będzie prezydentem demokratów, ale Amerykanów i że będzie współpracował ze wszystkimi partiami. Zadeklarował :„Będę prezydentem, który nie chce dzielić, ale chce łączyć.”

Joe Biden podkreślił, że zdobył w wyborach najwięcej głosów w historii USA – 74 miliony głosów!  Zapowiedział walkę z pandemią koronawirusa, a także ze zmianami klimatu i z systemowym rasizmem w Stanach Zjednoczonych. Obiecał też, że sprawi, aby Ameryka była szanowana na całym świecie. Joe Biden zapowiedział, że już jutro powoła zespół ekspertów do walki z pandemią. Wystąpienie Joe Bidena zakończył kilkunastominutowy pokaz fajerwerków.

fot: print screen/Fb/Joe Biden

Przed przemówienie prezydenta- elekta głos zabrała Kamala Harris. Przyszła wiceprezydent powiedziała, że Joe Biden zjednoczy głęboko podzielony kraj. Zaznaczyła jak ważna jest demokracja, „Amerykańska demokracja nigdy nie jest zagwarantowana. Zależy od naszej chęci do walki o nią. To wymaga poświęceń, ale na koniec przynosi nam to wiele radości „.

Czytaj również: Sztab Donalda Trumpa wydał oświadczenie po ogłoszeniu wyników

Prezydent Donald Trump napisał w oświadczeniu, że „wybory są dalekie od zakończenia”. Joe Biden nie został formalnie certyfikowany jako zwycięzca żadnego ze stanów” – napisał Donald Trump.

IAR, AL

Sztab Donalda Trumpa wydał oświadczenie po ogłoszeniu wyników

Biden: “Jestem zaszczycony i pełen pokory”. Zwolennicy Demokraty świętują na ulicach

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię