Znamy laureatów Koryfeuszy Muzyki Polskiej 2020

Znamy laureatów Koryfeuszy Muzyki Polskiej 2020. Nagrody polskiego środowiska muzycznego w czterech kategoriach wręczono po raz 10. W tym roku Rada Programowa ds. Muzyki Instytutu Muzyki i Tańca wytypowała nominowanych spośród 187 nadesłanych kandydatur.

Nagrodę w kategorii Osobowość Roku otrzymali pianiści Emilia Sitarz i Bartek Wąsik, którzy tworzą Lutosławski Piano Duo. Artystów doceniono za niestandardowość, śmiałość programową i znakomitą klasę interpretacji utworów różnych muzycznych epok, w tym najnowszych.

Za Wydarzenie Roku kapituła uznała premierę opery „Drach” Aleksandra Nowaka podczas Festiwalu AUKSODRONE za podkreślenie wymiarów lokalnych w oddziaływaniu uniwersalnym, za siłę przekazu muzycznego i kulturowego.

Statuetką w kategorii Odkrycie Roku, przyznawaną na podstawie otwartego głosowania publiczności, uhonorowano sopranistkę Aleksandrę Olczyk. Śpiewaczkę nominowano do nagrody za szczególną jakość kreacji wokalnej i dynamikę rozwoju drogi artystycznej.
Nagroda Honorowa trafiła do muzyka jazzowego, pianisty, saksofonisty, flecisty, kompozytora i aranżera Włodzimierza Nahornego (na zdjęciu).

Galę swoimi występami, uświetnili między innymi: Kayah, Katarzyna Moś, Igor Herbut, Adam Bałdych i Chór Polskiego Radia.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię