Musk chce przekazać 6 miliardów dolarów na rozwiązanie problemu głodu na świecie. Jest jednak warunek

Elon Musk, najbogatszy człowiek na świecie ogłosił, że jest w stanie sprzedać akcje Tesli o wartości 6 miliardów dolarów i przekazać całość pieniędzy w ręce ONZ. Postawił tylko jeden warunek: organizacja ma pokazać plan zagospodarowania tej fortuny.

Oświadczenie Muska pojawiło się po tym, jak dyrektor wykonawczy Światowego Programu Żywnościowego ONZ, David Beasley, w czasie wywiadu dla CNN, rzucił wyzwanie Muskowi, Jeffowi Bezosowi i innym miliarderom wzywając ich do „jednorazowego działania”, aby pomóc zakończyć głód.

Czytaj również: Sztuczna inteligencja będzie wspierać polityków. Czy to dobry pomysł? 

W wywiadzie Beasley powiedział, że miliarderzy mogą dać „6 miliardów dolarów na pomoc 42 milionom ludzi, którzy dosłownie umrą, jeśli do nich nie dotrzemy. To nie jest skomplikowane” – powiedział.

Według Forbesa pieniądze te stanowiłyby zaledwie 2% fortuny Muska. Jego bogactwo i bogactwo wielu amerykańskich multimiliarderów rosło w ogromnym tempie od czasu wkroczenia świata w pandemię COVID-19.

Założyciel SpaceX opublikował w niedzielę na Twitterze: „Jeśli WFP może opisać w tym wątku na Twitterze dokładnie, jak 6 miliardów dolarów rozwiąże głód na świecie, sprzedam akcje Tesli już teraz i zrobię to”.

Czytaj też: Nowa kryptowaluta “Squid Game” bije rekordy popularności!

W 2020 roku agencja otrzymała darowizny o wartości 8,4 miliarda dolarów, co, jak twierdzi, było o 5,3 miliarda mniej niż jej zapotrzebowanie. Do jej głównych darczyńców należą Stany Zjednoczone, Niemcy i Wielka Brytania.

Beasley odpowiedział Muskowi na Twitterze, że „6 miliardów dolarów nie rozwiąże problemu głodu na świecie, ale zapobiegnie niestabilności geopolitycznej, masowej migracji i uratuje 42 miliony ludzi na krawędzi głodu. Bezprecedensowy kryzys i idealna burza z powodu Covid/konfliktu/kryzysów klimatycznych”.

Zobacz również: Czy można odnieść sukces bez wykształcenia?

Zaproponował również spotkanie z Muskiem w celu omówienia tematu.

„Proszę szczegółowo opublikuj swoje obecne i proponowane wydatki, aby ludzie mogli dokładnie zobaczyć, na co trafiają pieniądze” – powiedział Musk w odpowiedzi na Twitterze. „Światło słoneczne to cudowna rzecz”.

Jak na razie nie wiadomo czy i kiedy dojdzie do spotkania.

Kariera zgodna z Twoim znakiem zodiaku

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię