Najpopularniejsze przesądy. Wierzycie w nie?

Legendy przekazywane z ust do ust ostrzegają nas przed pechem. Ile w nich prawdy? Któż to wie. Poniżej znajdziecie kilka przykładów przedmiotów, które podobno mogą wnieść negatywną energię do domu i wywołać pecha.

Najpopularniejsze przesądy

1. Fotele bujane

Samo wyobrażenie sobie starego, skrzypiącego fotela bujanego, poruszającego się powoli w tę i z powrotem w ciemnym, opuszczonym pokoju, prawdopodobnie wystarczy, aby zrozumieć, dlaczego przesądni ludzie wolą krzesła z czterema nogami. Według irlandzkiej legendy pusty fotel bujany jest otwartym zaproszeniem złych duchów do zajęcia miejsca. Jeśli krzesło porusza się samo, jest to pewny znak, że widmo już się w fotelu zadomowiło.

2. Zielona farba

Ten przesąd ma solidne podstawy w faktach historycznych, ponieważ kiedyś zielone barwniki zawierały toksyczne składniki. Przez cały XVIII wiek syntetyczne zielone barwniki wytwarzano z nowo odkrytego związku zwanego arszenikiem wodorowo-miedziowym. Ściany pomalowane na zielono uwalniały toksyczne gazy, gdy były wilgotne, a niektórzy malarze chorowali i umierali. Niektórzy przesądni właściciele domów nawet dziś uważają zielone ściany za zły omen.

 

3. Zepsute zegary

Tradycje Feng Shui ostrzegają przed trzymaniem zepsutych przedmiotów w domu. Reprezentują one zarówno wewnętrzny, jak i zewnętrzny bałagan, na który nie ma miejsca w Twoim życiu. Zwłaszcza zepsuty zegar może być złym omenem. Feng shui mówi, że urządzenia do mierzenia czasu powinny być zawsze sprawne, abyś nie ryzykował utknięcia w rutynie i zaprzestania posuwania się naprzód w swoim życiu. Jeśli zepsuty zegar zadzwoni, oznacza to, że wkrótce może dojść do śmierci!

 

4. Kaktusy

Kolejna zasada Feng Shui mówi, że rośliny o kolczastej lub ciernistej powierzchni zewnętrznej są magnesami na złe wibracje. Mogą wywołać napięcie w twoim domu i związkach. Wyjątkiem są róże.

 

5. Niezasłane łóżko

Wiele osób wierzy w to, że niezasłane łóżko może skazać cię na bezsenną noc.

6. Otwarty parasol

 

W starożytności przyniesienie do domu jakiegokolwiek przedmiotu, który miał chronić Cię przed warunkami atmosferycznymi, było lekceważeniem dla duchów strażników, którzy czuwali nad Twoim mieszkaniem. Sugerowałeś w ten sposób, że ochrona strażników nie była wystarczająco dobra. Strach przed wywołaniem gniewu zazdrosnego ducha do dzisiaj powstrzymuje ludzi przed otwarciem parasola w domu.

 

7. Martwe lub suche rośliny

Jeśli chcesz tętniącego życiem domu wypełnionego pozytywną energią, usuń wyschnięte, martwe rośliny. Mówi się, że posiadanie martwych rzeczy w domu przynosi martwą energię, niszcząc nastrój mieszkania.

 

8. Nieaktualny kalendarz

Mówi się, że trzymanie starego kalendarza w domu wpływa na szczęście w taki sam sposób, jak czynią to zepsute zegary. Feng shui ostrzega przed niewłaściwym używaniem wszystkich urządzeń i przedmiotów wskazujących czas, twierdząc, że może przynieść nieszczęście, ograniczyć dobrobyt, a nawet skrócić życie.

 

9. Pechowa 13

 

Być może piątek trzynastego przynosi pecha a może to tylko kwestia perspektywy. Podczas gdy kultury anglosaskie postrzegają piątek 13 jako złą wiadomość, w Hiszpanii 13. dzień miesiąca jest bardziej pechowy, gdy wypada we wtorek. W języku hiszpańskim słowo „wtorek” to „Martes”, które pochodzi od Marsa, rzymskiego boga wojny, więc wtorek oznacza kłopoty. Jedną rzeczą, z którą zgadzają się obie kultury, jest to, że 13 to pechowa liczba.

ZSS

Najdziwniejsze wybory piękności w USA

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię